• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-7185-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

انجام رای گیری 109 شعبه اخذ رأی در زابل

فرماندار زابل گفت: در ابتدای کار ثبت نام از شورای شهر زابل 85 نفر ثبت نام کردند که از این تعداد 71 نفر مرد و 14 نفر زن بوده اند.

هوشنگ ناظری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا در زابل، افزود: در ابتدای بحث صلاحیتها، کسی رد صلاحیت نشد اما در بخش روستایی یک نفر رد صلاحیت شده بود ولی بعد، در هیأت نظارت تعداد رد صلاحیتها به سه نفر رسید.

  وی ادامه داد: از تعداد 85 نفری که روز اول ثبت نام کرده بودند تعدادی انصراف دادند ولی در حال حاضر 60 نفر تعداد کل کاندیداهای انتخاباتی پنجمین دوره انتخابات شورای شهر زابل می باشند که باید مردم برای انتخاب 7 نفر شورای شهر زابل به آنها رأی بدهند.

وی اضافه کرد: در خود شهر زابل 77 شعبه اخذ رأی کار رأی گیری را انجام می دهد که از این تعداد67 شعبه به صورت ثابت و 9عدد سیار می باشد.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار ویژه زابل در ادامه افزود: در شهر بنجار 5 نفر برای شورای شهر انتخاب می شوند و در این شهر دو شعبه ثابت و یک شعبه سیار می باشد.

ناظری ادامه داد: در روستاهای تحت پوشش این شهرستان، 29 شعبه کار رأی گیری را برعهده دارند که از این تعداد28 شعبه ثابت و یک شعبه سیار می باشد.

وی اضافه کرد: در این دوره از انتخابات شورای شهر و روستا، 318 نفر در روستا  ثبت نام کرده اند که از این تعداد 298 نفر مرد و 20 نفر زن می باشند.

وی در ادامه گفت: در دوره قبل 29 نفر زن برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان زابل ثبت نام کردند ولی در این دوره خوشبختانه این تعداد به 37 نفر رسید که 27.2 درصد افزایش رانشان می دهد.

فرماندار زابل ادامه داد: شرکت کنندگان مرد در دوره قبل 350 نفر بودند که در این دوره تعداد ثبت نام کنندگان در انتخابات، به 379 نفر رسید که رشد 8.2 درصدی را نشان می دهد.

هوشنگ ناظری افزود: داوطلبین روستایی در دوره قبل 290 نفر ثبت نام کردند که در این دوره آمار ثبت نام کنندگان به 318 نفر رسید و 9.6 درصد افزایش را نشان می دهد.

وی ادامه داد: بیش از سه هزار نفر در هیات اجرایی، نظارت و نیروهای انتظامی کار برگزاری انتخابات را برعهده دارند فرماندار ویژه زابل با بیان این مطلب که ازچندماه پیش برای ایجاد زیرساختهای لازم بدلیل اینکه شورای شهر زابل بصورت الکترونیکی برگزار می شود تمهیدات لازم اندیشیده شده، تصریح کرد: درمباحث امنیتی جلسات مکرری برگزار شد که به حمد الله تمامی نیروها با آمادگی کامل ورود پیدا کردند و الان کاملا فضایی امن در زمینه برگزاری انتخاباتی سالم حکم فرماست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: