• سه شنبه ۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-285-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سیستان و بلوچستان:

دوره دوم ریاست جمهوری دکتر روحانی، دوره برداشت محصول است

استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با اعضاء حزب اتحاد ملت در استان بیان کرد: دوره دومریاست جمهوری دکتر روحانی، دوره برداشت محصول است و برای آن بذر افشاني كرده ايم .

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی در این دیدار گفت: رويداد بزرگ سياسي انتخابات حاصل خواستن و اختيار است؛ این کثرت حضور مردم در پای صندوق های رای ،دژ محکمی براي بودن بر مواضع ملي ايجاد مي كند که بر گرفته از خواست و اراده ملت است . 

استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه افزود: حكومت مشروعيت خود را از راي ملت مي گيرد لذا باید اين حضور را فرصت بدانیم .

وی اظهار کرد: محصول اين انتخاب خیزش پايتخت را رقم می زند و الگو براي كشور می شود، اين حضور ثروت ساز ، محصول توسعه ديد است که نسبت به حق و اختيار و آنچه كه در دايره تعيين سرنوشت حق انسان جای می گیرد و همگان بايد اين حق را محترم بشماريم .

هاشمی بیان کرد: وقتی برپايه قانون كه تضمین كننده حقوق است رفتار کنیم ، شوري را ايجاد مي كند كه همگان را به حیرت وا می دارد.

وی گفت: فكر بلند ،مطالبه گری را برجسته مي كند نه صداي بلند خالي از فكر ، بعضي ها صداي بلند دارند اما پشتوانه فكري قوي ندارند .

استاندار در ادامه تصریح کرد: رای 73.2 درصدی  استان مرزنشین سیستان و بلوچستان با میران رای پايتخت به دکتر روحانی نشان مي دهد که فكرها، خواسته ها و انتخاب بهترین برنامه به سوي عموميت يافتن مي رود.

هاشمی اظهار کرد: كساني كه با تكيه بر قدرت به دنبال صيانت از حضور خود هستند در واقع به دنبال ذوب شدن در مسير آگاهي هستند.

استاندار خاطرنشان کرد: نقش آفرينان برخوردار از موقعيت ممتاز اجتماعي در بين مردم بهترين جريان سازان هستند كه ميل، اختيار و اراده خویش را به پاي صندوق رای سرازير كردند و يك مرتبه کثرت حضور چنین سرنوشتي را براي كشور رقم می زند.

وی گفت: پیروی و تمکین از قاعده بازي يك دستاورد است چون رقبا و برندگان حرمت دارند و خرده رفتار تند از روی عادت است البته تن دادن به اصلاح رفتارهاي خسارت زا يك ضرورت است و اگر خود را به حق و اعمال اراده مردم سوق ندهيم آنان ما را به تنبه و اصلاح براي ماندن سوق می دهند.

وی اذعان کرد: گردش اطلاعات ، فضای باز رقابت و عدم انسداد شبکه های اجتماعی مجازی نشان داد كه حكومت این ظرفيت را در خود ايجاد كرده است و تحمل  را باید بالا برد.

هاشمی تاکید کرد: تن دادن به پذيرش نقش احزاب در جامعه يك ضرورت است بنابراین تقويت و تعامل با احزاب فرصت مناسبی برای آينده خواهد بود که با رفتار قشنگ حزبی آن را به یک باور در سطح ملي تبديل کرد.

وی ادامه داد: احزاب بايد آستانه تحمل شان را بالا ببرند در غیر اینصورت ریزش در آنها شكل مي گيرد.

استاندار با اشاره به اینکه انتخابات فرصتی براي بدست آوردن ياران و همفکران جديد است و باید از این سرمایه رونمايي و آن را صیانت كرد افزود: برای كار حزبی كردن بايد بپذیرید که آراء متکثر و خواسته ها نیز متنوع  است لذا دل بزرگ و وسعت ديد مي خواهد .

وی گفت: بركت اين حضور براي احزاب این هست که باورشان نسبت به نقش خویش بیشتر می شود.

وی بیان کرد: يك بخش از برد از همراهی اقليت حاصل شد و اگر جامعه روستایی را اقليت نسبت به جامعه  شهری بدانیم نبايد جایگاه و مطالبات آنان در نگاه مان كمرنگ  جلوه کند.

استاندار افزود: احزاب تغیير رفتار ایلی و طايفه اي را به رفتار جمعي در كار خود ببینند و نگذاريد رقابت ها در قالب طايفه و ايل خلاصه شود بلکه تلفيقي بين رقابت حزبی و طايفه اي را در دستور كار خود قرار بدهید که اين به عنوان یک ضرورت ،آسيبهاي اجتماعي را نیز به حداقل می رساند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: