• شنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-487-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار:

زادگاه بخشی از هویت ایران سیستان‌وبلوچستان است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: زادگاه بخشی از هویت ایران سیستان وبلوچستان است که باید ازتمام عناصر ایجادشده در سازمان میراث فرهنگی به عنوان یک رسالت در جهت‌گیری روابط مردم سراسر کشور استفاده کرد.

به گزارش ایسنا-منطقه سیستان وبلوچستان، "علی‌اوسط هاشمی" افزود افزود: باید همه باهم به احیای میراث و تاریخ کشور بیندیشیم و آن‌را به جریانی برای برجستگی نامداری ایران در تاریخ تبدیل کنیم.

وی بیان کرد: سیستان وبلوچستان موزه بزرگی است که از جنوبی‌ترین نقطه استان تا شمالی‌ترین نقطه به اندازه۱۲۰۰کیلومتر تمام آثار تاریخی زیر سقف آسمان استان به تصویر کشیده شده است.

هاشمی باتوجه به تنوع آثار تاریخی استان اظهار کرد: آثار تاریخی زیادی در استان سیستان وبلوچستان وجود دارد اما متاسفانه به فراموشی سپرده شده است.

وی ادامه داد: گردوغبار عجیبی بر آثارمان نشسته که باید باهویت و داشته‌های حاصل از بزرگی خردمندان از تاریخمان غبار زدایی شود.

هاشمی اذعان کرد: هیچ صنعتی به اندازه گردشگری مهم نیست و این صنعت اشتغال و معرفی استان را به دنبال دارد.

وی گفت: باید زمینه را برای ورود مردم و سرمایه‌گذاران و مشارکت‌پذیری آن‌ها را در این بخش تقویت کرد.

وی با اشاره به نامگذاری سال 96 به عنوان سیستان و بلوچستان مقصد گردشگری ناشناخته ایرانیان افزود: با این نامگذاری به دنبال این هستیم تا ظرفیت های گردشگری این استان را به همگان بشناسانیم.

هاشمی خاطرنشان کرد: دیده‌های زیبایی همچون کوه‌های مریخی، گل افشان، تمساح‌های پوزه کوتاه، شهر سوخته، کویر لوت، چاه نیمه‌های سیستان و بلوچستان، روستای قلعه نو، دهانه غلامان و آتشفشان نیمه فعال در استان و نیز سواحل زیبا با رقص دلفین ها وجود دارد که در هیچ استان دیگری دیده نمی‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: