• چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-1086-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه خبر داد:

ثبت بیش از 50 شرکت دانش‌بنیان در دانشگاه سیستان و بلوچستان

رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: هم اینک بیش از 50 شرکت دانش بنیان در این دانشگاه ثبت شده است.

علیرضا بندانی در گفت وگو با ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان افزود: وجود مراکز کارآفرینی، رشد پارک های علم و فناوری و فن بازار از فرصت های پیش رو برای افزایش مهارت و ایجاد فرصت های شغلی برای دانشجویان این دانشگاه است.

بندانی تدوین اساسنامه اتاق فکر را از دیگر اقدامات پیش روی دانشگاه سیستان و بلوچستان ذکر کرد و گفت: این اتاق فکر فضایی را فراهم می کند که دانشگاه بتواند از ظرفیت های عمومی جامعه به منظور توسعه استان استفاده کند.

رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان با توجه به اهمیت کارآفرینی گفت: این دانشگاه برای افزایش توانمندی های دانشجویان با همکاری سازمان فنی و حرفه ای استان مهارت آموزی را مد نظر قرار داده است به گونه ای که امسال 2 هزار دانشجو در این دوره ثبت نام کردند.

وی خاطرنشان کرد: این دانشگاه با برخورداری از مرکز پژوهشی گیاهان دارویی شامل 20 باب گلخانه و یک آزمایشگاه کشت بافت گیاهی، پیشرو در عرصه ترویج و تحقیق گیاهان دارویی در استان است.

وی بیان کرد: امکانات مرکز پژوهشی گیاهان دارویی این دانشگاه شامل موزه گیاهان دارویی با بیش از 200 نمونه گیاه دارویی، باغ بوتانیک در مساحتی به وسعت سه هکتار با بیش از 100 گونه گیاه دارویی و زینتی و 2 هکتار مزرعه برای انجام طرح های تحقیقاتی اعضای هیات علمی و پایان نامه های دانشجویی است.

رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: همچنین گلخانه تکثیر و ازدیاد گیاهان دارویی و زینتی به مساحت بیش از 10 هزار متر مربع و آزمایشگاهها به مساحت چهار هزار متر مربع شامل آزمایشگاه کشت بافت گیاهی، آزمایشگاه ژنتیک، آزمایشگاه آنالیز و فرآوری گیاهان دارویی از دیگر امکانات مرکز پژوهشی گیاهان دارویی دانشگاه سیستان و بلوچستان است.

بندانی انعقاد قرارداد با چند کشاورز در زمینه گسترش گیاهان دارویی و ارائه 2 ایده کسب و کار گیاهان دارویی را از جمله اقدامات دیگر دانشگاه سیستان و بلوچستان در این زمینه ذکر کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: