• چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-987-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان:

کتابخانه‌های سیستان و بلوچستان بیش از 32 هزار عضو فعال دارند

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر کتابخانه‌های استان 32 هزار و 786 عضو فعال دارند و 138 نفر در آنها مشغول به کار هستند.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، اسفندیار زیدآبادی افزود: سرانه استاندارد فضای کتابخانه‌ای در کشور 1.5 مترمربع به ازای هر نفر است که این سرانه در استان استان با میزان استاندارد فاصله زیادی دارد و بسیار پایین‌تر از میانگین کشوری است.

وی اظهار کرد: متاسفانه در چند سال اخیر اعتبارات لازم به بخش کتابخانه‌های استان اختصاص پیدا نکرده که سبب شده کمبودهایی را در این بخش احساس کنیم.

زیدآبادی بیان کرد: در حال حاضر 70 کتابخانه به مساحت 16 هزار و 455 مترمربع در سطح استان سیستان و بلوچستان وجود دارد که در تناسب با جمعیت استان چیزی معادل 65 صدم مترمربع به ازای هر نفر است.

وی خاطرنشان کرد: توجه به نفوذ بالای شبکه‌های مجازی لزوم توجه به مقوله کتاب بیش از گذشته احساس می‌شود و در این زمینه برنامه‌های مختلفی از جمله نشست‌های "کتاب‌خوان"، طرح "کتاب ماه" و مسابقات کتابخوانی در سطح استان برنامه‌ریزی شده است.

زیدآبادی گفت: در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در سطح استان سیستان و بلوچستان تاکنون بیش از 500 نشست کتابخوان در شهرستان‌های مختلف استان برگزار شده و این طرح در سال جاری نیز در شهرهای مختلف استان ادامه دارد و در هر نشست 6 کتاب جدید به علاقه‌مندان معرفی می‌شود.

وی بیان کرد: برگزاری نشست‌های کتابخوان از 2 سال پیش با حضور اقشار متفاوت و رده‌های سنی مختلف در سیستان و بلوچستان آغاز شده که نقش موثری در تشویق مردم استان به مطالعه داشته و با استقبال خوبی مواجه شده است.

زیدآبادی با اشاره به ایجاد کتابخانه‌های روستایی در روستاهای سطح استان، گفت: وجود 13 کتابخانه روستایی در روستاهای سطح استان سبب شده تا دسترسی روستاییان نیز به کتابخانه فراهم شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: