• پنجشنبه ۱۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-985-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تاکید استاندار سیستان و بلوچستان بر ساماندهی وضعیت اتباع خارجی در استان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: از ظرفیت دستگاه‌های متولی مانند آموزش و پرورش، خانه‌های بهداشت و پایانه‌ها در زمینه حضور اتباع خارجی کمک گرفته و وضعیت اتباع خارجی در استان ساماندهی شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی‌اوسط هاشمی در جلسه کارگروه اتباع خارجی استان افزود: ساماندهی کارگران اتباع خارجی در واحدهای تولیدی استان با پذیرش نظم، قاعده و قانون انجام شود.

استاندار گفت: قانون نباید به هیچ قیمتی بی‌اثر شود؛ کسی که عادت به رفتار غیرمجاز و گریز از قانون دارد و چندین مرتبه از کشور طرد شده و دوباره با گریز از قانون برگشت کرده، نیاز است در برخورد با او از قوه قهریه استفاده شود.

هاشمی اظهار کرد: با توجه به شرایط استان در همجواری با 2 کشور همسایه، باید چند نقطه برای استقرار اتباع خارجی مجاز اعلام شود و همه از این قاعده تمکین کنند.

وی ادامه داد: کدام کشور را سراغ دارید که در مقایسه با ایران در برابر تردد اتباع خارجی به کشورش تا این اندازه انعطاف داشته باشد، بنابراین نه مانند اروپاییان در برخورد با اتباع غیرمجاز سخت‌گیرانه و نه تا این حد انعطاف داشته باشید که منجر به سوءاستفاده شود.

هاشمی افزود: از ظرفیت دستگاه‌های متولی مانند آموزش و پرورش، خانه‌های بهداشت و پایانه‌ها در زمینه حضور اتباع خارجی کمک بگیرید و وضعیت اتباع خارجی را در استان تکمیل کنید؛ همانگونه که با تدبیر و برخورد منطقی مشکل فاقدین شناسنامه برطرف شد و 22 هزار فاقد شناسنامه استان صاحب هویت و شناسنامه شدند.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به انسجام خوبی که بین نیروهای امنیتی و انتظامی استان در کشف جرائم وجود دارد، گفت: نظم‌پذیری حداقل رفتاری است که از اتباع خارجی انتظار می‌رود، بنابراین دامنه نگاه خود را نسبت به نقشی که در این مسیر دارید وسعت ببخشید و با هم‌افزایی و رفتار برنامه‌ای نسبت به حوزه کاری اقدام کنید، زیرا ماندن بر یک عادت اجرایی خسارت است.

وی گفت: اتباعی که به صورت غیرمجاز وارد کشور می‌شوند بعضاً به خود این جرأت و اجازه را می‌دهند که عمل غیرمجاز هم انجام دهند؛ اگر با این موضوع عادی برخورد کنیم با پدیده‌ای روبرو خواهیم شد که جبران آن آسان نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: