• پنجشنبه ۱۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-3384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل فرودگاههای سیستان و بلوچستان عنوان کرد:

تبدیل شدن فرودگاه بین المللی زاهدان به هاب اقتصادی منطقه

مدیرکل فرودگاههای سیستان و بلوچستان گفت: برنامه ریزی و حرکت به سوی تبدیل کردن این فرودگاه به هاب منطقه و خدمت رسانی به هواپیماهای عبوری را باعث ثروت آفرینی برای ایران دانست.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حسن اعرابی مقدم افزود: بیش از 100 پرواز عبوری در شبانه‌روز از آسمان زاهدان در مسیر دوطرفه اروپا به کشورهای شرقی و جنوب شرقی آسیا، موقعیت مناسب و راهبردی این فرودگاه و داشتن سطوح پروازی مطلوب و سیستم های ناوبری استاندارد و بروز ، موقعیت منحصر به فردی را در این منطقه به فرودگاه زاهدان بخشیده است که می توان با برنامه ریزی دقیق و اصولی آن را به مرکز خدمت رسانی هواپیماهای عبوری و هاب منطقه تبدیل کرد.

وی با اشاره به این موضوع که برای استفاده از تمامی ظرفیت ها باید زیرساخت های لازم در فرودگاه های استان را تقویت کرد، گفت: ساخت باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان از جمله زیرساخت های بزرگی است که با رویکرد اقتصاد مقاومتی و با بیش از 90 درصد توان بومی استانی و کشوری ساخته شده است و می تواند به کاهش ترافیک و زمان عبور و مرور پروازهای ورودی و خروجی به کشور، میزبانی هواپیماهای عبوری و افزایش پروازهای داخلی و خارجی و در نتیجه افزایش درآمد کمک بسزایی کند.

اعرابی مقدم در مورد ایجاد یک زیرساخت ضروری دیگر گفت: مطالعات ساخت ترمینال جدید فرودگاه بین المللی زاهدان و ساختمان تکنیکال بلاک آن به مساحت هفت هزار مترمربع انجام و در نقشه نیز جانمایی شده است. با ساخت این ترمینال فضای لازم برای خدمت رسانی مختلف مانند سرویس های تغذیه و استراحت فراهم می شود و می تواند درآمدهای غیرهوانوردی فرودگاه را افزایش دهد.

مدیرکل فرودگاههای سیستان و بلوچستان در رابطه با ایجاد مزیت برای خدمت رسانی به هواپیماهای عبوری گفت: ما در مرز ورودی و خروجی کشور هستیم و اگر بتوانیم امکانات مناسب مانند سوختگیری را برای خدمت رسانی به پروازهای عبوری فراهم کنیم این باعث ثروت آفرینی می شود اما باید بتوانیم با هماهنگی شرکت نفت قیمت سوخت را کاهش دهیم تا با ایجاد رقابت با کشورهای همسایه، شرکت های هوایپمایی را به سوختگیری از این فرودگاه ترغیب کنیم.

اعرابی مقدم تربیت نیروی انسانی کارآمد و توانا که باعث افزایش بهره وری و کیفیت خدمات شود را یکی از راه های دیگر ثروت آفرینی و پیشبرد اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: در رابطه با تحقق اقتصاد مقاومتی کارهای خوبی در فرودگاه زاهدان انجام شده که می توان به بهینه سازی مصرف انرژی در بخش های مختلف از قبیل استفاده از روشنایی بسیار کم مصرف در سالن ها، پارکینگ هواپیماها و بلوار ورودی فرودگاه اشاره کرد و با توجه به موقعیت اقلیمی زاهدان استفاده از انرژی خورشیدی از برنامه های آینده مان خواهد بود.

وی اشتغال زایی حاصل از تبدیل این فرودگاه به هاب منطقه را نیز از دیگر عوامل حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی و ورود ارز به کشور عنوان کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: