• شنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-1285-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در پی افزایش بی سابقه دما در استان؛

استاندار سیستان و بلوچستان با رئیس جمهوری مکاتبه کرد

در پی افزایش بی سابقه دما در استان، استاندار سیستان و بلوچستان طی 3 مکاتبه از دکتر حسن روحانی رییس جمهوری درخواست کرد نسبت به تامین ولتاژ مورد نیاز استان و جلوگیری از ایجاد خسارات بیشتر به لوازم و تجهیزات برقی ، تامین 30 دستگاه تانکر 30 هزار لیتری جهت استفاده در شبکه آبرسانی سیار و تغییر تعرفه برق خانگی مساعدت لازم صورت پذیرد.

به گزارش ایسنا منطقه سیستان و بلوچستان، در این نامه ها آمده است: مردم استان سیستان و بلوچستان از شمال تا جنوب در روزهای اخیر دمای بالای 50 درجه سانتی گراد را تجربه کرده اند که در دو دهه اخیر بی سابقه بوده و این روند همچنان تداوم دارد .

این موضوع باعث جهش مصرف برق در استان شده و به دلیل عدم تکمیل پروژه های نیروگاهی افت ولتاژ را نیز به همراه داشته است .

این گزارش می افزاید: جهت تامین ولتاژ مورد نیاز استان و جلوگیری از ایجاد خسارت های بیشتر به لوازم و تجهیزات برقی مردمان صبور این خطه از میهن اسلامی ، مساعدت لازم برای تامین اعتبار مورد نیاز در راستای تکمیل و بهره برداری از 13 پروژه بخش انتقال برق در سطح استان به مبلغ 2085 میلیارد ریال مبذول فرمایند.

همچنین بالا بودن سرانه مصرف برق مشترکین نسبت به سایر مناطق کشور، مبلغ صورتحساب های برق مصرفی را به شدت افزایش داده به گونه ای که مردم شریف و نجیب این دیار از پرداخت آن عاجز بوده و این مسئله تبعات و معضلات اجتماعی زیادی را به همراه داشته است.

لذا با توجه به شرایط دشوار آب و هوایی استان، عدم تمکن مالی عامه شهروندان در پرداخت بهای صورتحساب های سنگین برق مصرفی و به منظور متعارف نمودن صورتحساب های مزبور ، مستدعی است دستور فرمایند با پشنهادات تغییر تعرفه برق خانگی موافقت فرمایند .

در یکی از این نامه ها آمده است: با توجه به پراکندگی روستاها در پهنه گسترده این سرزمین و نظر به اینکه بیش از 1200 روستا به صورت سقایی آبرسانی سیار می شوند ، خواهشمند است دستور فرمایند مساعدت لازم برای تامین 30 دستگاه تانکر 30 هزار لیتری جهت استفاده در شبکه آبرسانی سیار مبذول نمایند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: