• یکشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-1485-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

چند درخواست اساسی و مهم استاندار از وزیر نیرو

استاندار سیستان و بلوچستان در شورای اداری شهرستان نیکشهر با حضور وزیر نیرو ضمن اعلام سلام دکتر روحانی رئیس جمهوری به مردم استان از وزیر نیرو درخواست هایی داشت.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان در این جلسه علی اوسط هاشمی بیان کرد: مردم منطقه با مشکلات ناشی از شدت گرما به سختی دست و پنجه نرم می کنند ولی اوج معرفت ،نزاکت و آرامش نیز در بین آنان جاری است که این بار مسئولیت را برایم دشوار می سازد و به هیچ وجه نمی توانیم از زیر دین مردم بیرون بیاییم .

استاندار گفت: قطره قطره آب در این منطقه نقش حیاتی دارد بنابراین بهره برداری از منابع آبی در پایین دست سدها یک ضرورت است.

هاشمی بیان کرد: تبخیر  ۵۰ الی ۶۰ درصد آب سد پیشین در پایین دست با توجه به شرایط اقلیمی و کمبود منابع آبی قابل پذیرش نیست.

وی اظهار کرد: با توجه به 51.5 درصد جمعیت روستایی استان، در صورت کاهش منابع آبی، اراده بر کوچ روستائیان بدیهی ترین مسئله است که باید ۳۷ نقطه شهری را مورد توجه جدی قرار داد تا گرفتار پدیده حاشیه نشینی نشویم که خسارتها و آسیب های اجتماعی فراوانی به دنبال دارد.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: طرح جامع پایدار برای ۳۷ نقطه شهری سیستان و بلوچستان تعریف شود که چگونه می توانیم این نقاط حمعیتی را بگونه ای پایدار کنیم که در صورت کوچ در نزدیک ترین نقطه جمعیتی ساکن شده نه اینکه به مرکز استان معطوف شود که این نیاز به توجه جدی دارد.

وی افزود: به دلیل پراکندگی و وسعت جغرافیایی استان ، خدمات برق رسانی و طول خطوط فشار متوسط و قوی با چند استان کشور برابری می کند.

هاشمی گفت: از نظر طول خطوط انتقال فشار قوی برق کار بزرگی صورت گرفته  است با این حال تقویت ۱۷ الی ۱۸ پست برق در بازه زمانی مناسب می تواند محدودیت ها و مشکلات ناشی از افت فشار برق را جبران کند.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۱۰۰ هزار مشترک در ۵۰۰ روستای استان طی سه سال اخیر برقدار شدند که بیانگر عدالت در خدمات رسانی است. همچنین طی این سه سال تمام روستاهای دارای کد با جمعیت بالای ۱۰ خانوار برقدار شدند.

وی تصریح کرد: با توجه به تامین محل درآمد مردم منطقه از طریق کشاورزی و خسارت وارده به نخیلات و باغهای موز و غیره تقاضا می کنم تکمیل شبکه پایین دست سدها با هدف انتقال آب به مزارع و جلوگیری از تبخیر بطور جدی در برنامه وزارت نیرو قرار گیرد.

استاندار در ادامه گفت: چند درخواست اساسی و مهم برای رفع مشکلات ناشی از افت فشار ولتاژ برق و کم آبی دارم، کاهش تعرفه برق از ۲ ماه به ۶ ماه گرمسیری ۱ و از منطقه عادی به ۳ ماه گرمسیری ۳ و از ۶ ماه گرمسیری ۱ و ۳ ماه گرمسیری ۲ را انتظار داریم.

وی بیان کرد: فرهنگ سازی و توصیه مردم به کاهش مصرف انرژی از سوی ائمه جمعه و بزرگان و بازنگری در نحوه مصرف یک ضرورت است.

هاشمی همنچنین گفت: از دولت انتظار داریم با توجه به شرایط اقلیمی برای مصرف برق در سیستان و بلوچستان با کاهش تعرفه استثنا قائل شود.

وی تصریح کرد: دیشب در مراسم افطاری وزرا و استانداران به شخص رئیس جمهوری گفتم حل مشکلات آب و برق و رسیدگی به کاهش تعرفه و افت ولتاژ برق و بی آبی افطاری مردم سیستان وبلوچستان محسوب می شود.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: وظیفه داریم که در این ماه خدمت بیشتری داشته باشیم و از بابت کاستی هایی که پیش آمده و اسباب زحمت برای مردم شد باید از همه عزیزان این دیار عذر خواهی کنیم که به زیبایی درخشیده اند.

وی خاطرنشان کرد: عمق دید و وسعت نگاه شما می تواند امروز برای کشور قدرت بیاورد، وحدت خلق کند و پیام داشته باشد آن هم در شرایطی که در اغلب کشورهای اطراف ما جنگ و آتش است؛ همین حوادثی که در افغانستان رخ داده، که حتی به تشییع جنازه هم رحم نکردند.

استاندار در ادامه اظهار کرد: مردم سیستان و بلوچستان توانسته اند با تکیه بر شعور ، آگاهی ،فهم و درایت صحنه ای را خلق کنند که دیگران متوجه باشند این کشور با تنوع قومی و مذهبی، کثرت حضور را خلق  کرده که تعجب جهانیان را به دنبال داشته باشد.

وی تاکید کرد: برای ما این ارزش دارد که در استان سیستان و بلوچستان 75.41 درصد مشارکت در انتخابات حاصل می شود که این برای آنانی که به کثرت و تنوع قومی و مذهبی به عنوان یک فرصت تهدیدزا  می اندیشند تلخ است زیرا نمی توانند در این صفوف واحد مردم به راحتی نفوذ کنند و جاپایی برای خود ایجاد کنند.

وی اظهار کرد: انتخاب مردم منطقه موید آگاهی به نیازها و ضرورت های زمان است ،به خوبی انتخاب کردند که من خاضعانه در مقابل رشد ، بلوغ و زیبایی اندیشه و نگاه مردم سر تعظیم فرود می آورم که این به برکت اندیشه بزرگ امام راحل است که همه وامدار او و شهدای انقلاب هستیم.

هاشمی گفت: امام خمینی (ره) با اندیشه والایش بذری در نگاه همه ما نشاند که محصول ان امروز یکدستی و یکپارچگی شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین به معاون اول رئیس جمهوری عرض کردم این همراهی و هم صدایی مردم مرزنشین با پایتخت همیشه فراهم نمی شود؛ صیانت از این حضور، شور و شعور ضرورت به اجرای رویکردی دارد که نه تنها دولت بلکه نظام باید به آن به عنوان یک فرصت توجه بیشتری داشته باشد تا بتواند از این سرمایه پاسداری کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: