• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-1586-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز فراخوان برگزاری سومین جشنواره ملی دانش آموزی و دانشجویی "دریا مسیر پیشرفت"

رییس بنیاد نخبگان استان سیستان و بلوچستان از برگزاری "سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت"خبر داد.

دکتر پهلوانی در گفت وگو با ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان ضمن اعلام فراخوان آثار "سومین جشنواره دانش آموزی و دانشجویی دریا مسیر پیشرفت"، افزود: با توجه به اهمیت برگزاری چنین جشنواره ای و وسعت جامعه دانش آموزی و دانشجویی استان، ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری بنیاد نخبگان استان سیستان و بلوچستان، در صدد است برای سومین بار جشنواره مذکور را در آبان ماه سال 1396را برگزار کند.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را آشنايی دانشجویان، دانش آموزان و خانواده ها با دريا و اهميت آن در استان، تبديل امور دريايی به موضوعی مهم در فعاليت های دانشجوی و دانش آموزی، هدايت تحصيلی دانش آموزان نخبه و علاقه مند به سمت رشته های تحصيلی مرتبط با دريا، هدايت شغلی دانش آموزان، حمايت از خلاقيت های دانش آموزان و دانشجویان در حوزه دريا و هدايت به سمت كارآفرينی و تجاری سازي ايده های آنان و علاقه مند کردن دانش آموزان به مشاغل مرتبط با دريا عنوان کرد.

پهلوانی گفت: این جشنواره برای همه مقاطع و پایه های تحصیلی در بخش های «ترویج و فرهنگ سازی»، « مسابقه (طراحی و ساخت)»، «نوآوری و خلاقیت»  و بخش ویژه آن مربوط به بخش دانشجویی و شرکت های دانش بنیان حوزه دریایی برگزار می شود.

وی تاکید کرد: دانشجویان دانشگاههای استان نیز می توانند ضمن ملاحظه سایت در بخش های مختلف جشنواره مذکور شرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: مهلت ارسال آثار توسط دانش آموزان و دانشجویان تا پایان مرداد ماه 1396 تعیین شده و در آبان ماه سال آینده طی مراسمی از برگزیدگان و منتخبان با جوایز نفیس تجلیل بعمل خواهد آمد.

 پهلوانی اظهار کرد: افراد علاقمند می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس irandarya.com ، mitc.isti.ir و یا سایت بنیاد نخبگان استان به آدرس sb.bmn.ir مراجعه کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: