• چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-1685-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اتخاذ تصمیمات کوتاه مدت و میان مدت در حوزه آب و برق در نشست استاندار با وزیر نیرو

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به نشست با وزير نيرو و معاونانش گفت: در این نشست تصمیمات کوتاه مدت و میان مدت در بخش هاي آب ، برق و کاهش تعرفه و همچنین پيشنهاداتي براي ارائه به جلسه هیئت دولت امروز اتخاذ گرديد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان،علی اوسط هاشمی با ابراز امیدواری که با عنايت خاص دولت خواسته های مردم در اين باره به نتيجه برسد، افزود: حجم اولويت ها به گونه اي است كه محقق شدن آنها با بهره گيري از منابع صندوق توسعه ملی در يك بازه زماني منطقي امكان پذير است و در غیراینصورت كماكان مردم با بديهي ترين حق زيست فاصله و تبعات خسارت زاي اجتماعي بيشتري را در پي خواهد داشت.

وی ادامه داد: بي شك می توان با تامين به موقع اعتبار احيای حق ، عدالت ورزي و توازن منطقه ای را با رضايت مندي رقم زد.

استاندار سیستان و بلوچستان بخشی از درخواستها و پیشنهادات استان در نشست جمع بندی در خصوص رفع مشکلات آب و برق را تقويت خطوط انتقال برق برای جلوگيري از افت ولتاژ در ادامه اقداماتی كه در چند سال اخير انجام شده و تقويت انتهاي خطوط، سرمايه گذاري برای ايجاد نيروگاههاي ٥٠٠ و ٨٨٠ مگاواتي دولتي و بخش خصوصي و پيشنهاد براي تعادل در قيمت برق مصرفي و منطقي نمودن آن بطوریكه موجب مصرف بالاي برق نشود، عنوان کرد.

وی از دیگر خواسته های استان در این نشست به  تكميل ١٨ پست برق در دست اقدام در حداقل زمان ، تامين اعتبار پروژه هايي چون خط انتقال آب كشاورزي و شرب پيشين ،لايروبي بند شيرگواز با توسعه شبكه روستايي براي تامين آب ٢٠٧ روستا، تسريع در ادامه عمليات آبرساني به شهرستان چابهار و روستاهاي تابعه از سد زيردان اشاره کرد.

هاشمی گفت: تامين اعتبار به مدت پنج سال براي توزيع آبرسانی تانکري به ميزان هر سال ١٢ ميليارد تومان ، پيگيري تامين اعتبار مجتمع هاي آبرساني و توجه خاص به تامين آب شهرهاي پيشين ،گشت ، سيركان و روستاهاي بم پشت از دیگر پیشنهادات و مصوبات نشست امروز با وزیر نیرو بود.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تامین آب پايدار براي شهرهاي زاهدان و سيستان با انتقال از دريا ، تسریع در اجرای خط دوم آب زاهدان و مطالعه منابع آبی ۳۷ نقطه شهری از دیگر مباحث مطرح در این نشست بود.

به گفته هاشمی در این جلسه گزارش مشاور آبهاي ژرف كه ٧٠ درصد مطالعات آن انجام شده و در سيستان تا حوزه زاهدان صد درصد پيشرفت داشته است، ارائه شد كه اميدواریم اولين حفاري با اختصاص ردیف بودجه در كوتاه زمان انجام شود.

وی خاطرنشان ساخت: استناد کردن به مصوبات شورايعالي آب در خصوص استان به عنوان اسناد بالا دستی و چندين مصوبه مهم از دیگر مباحث نشست مذکور برای طرح در جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت بود.

هاشمی اضافه کرد: همچنین به ضرورت تامين خط انتقال آب به سيب و سوران ، هيدوچ و آغاز عمليات اجرايي سد ماشكيد ،تكميل سد شهري كور با رويكرد صنعتي ، كشاورزي ،  سد كهير و پيگيري اجراي سد كارواندر در خاش نيز توجه خاص شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: