• شنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-1686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

توضیحات دانشگاه علوم پزشکی در پاسخ به شبهات مربوط به رونمایی از پوشش چادر در مراکز درمانی

سرپرست معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ایده پردازی و نو آوری را خصوصیت ذاتی جامعه دانشجویی برشمرد و گفت: هیچکس از مجموعه مدیریتی دانشگاه ها انتظار ندارد تا با ایجاد محیط بسته و خفقان فرهنگی، ایده ها و نوآوری های جامعه دانشجویی را که در چارچوب قوانین جاری و هنجارهای اجتماعی مطرح می شود منکوب و سرکوب نماید.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا گنجعلی با اشاره به انعکاس غیر واقعی اخبار مربوط به رونمایی از طرح چادر قابل استفاده در مراکز درمانی که در برخی فضاهای مجازی و کانال های خبری صورت گرفته است افزود: همانند هر طرح و ایده نو، اعلام واکنش های موافق و مخالف در پاسخ به این ایده جدید نیز کاملا قابل انتظار بود و این موضوع می تواند  مایه مسرت و خرسندی طرفداران آزاد اندیشی در محیط های علمی باشد.

وی با تشکر از دانشجویانی که با استفاده از نظرات جمعی از اساتید خود و با راهنمایی طراحان مد و لباس، پوششی ابتکاری را به عنوان مکمل روپوش طبی خود طراحی کرده اند گفت: به همین منوال لازم است تا از تمام کسانی که نظرات تخصصی و انتقادات سازنده  خود را برای اصلاح این طرح پیشنهادی به طراحان پوشش مزبور و شورای فرهنگی دانشگاه منتقل می کنند تشکر و قدردانی نمائیم.

دبیر شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: متاسفانه برخی پیام ها با برداشت نادرست از طرح رونمایی پوشش مزبور، برگزاری این مراسم دانشگاهی و دانشجویی را مصداق تندروی، افراطی گری و عدم رعایت استانداردهای طبی عنوان نموده اند.

وی ادامه داد: همانگونه که در متن خبر رسمی منتشر شده از سوی دانشگاه اعلام گردیده است این مراسم، آئین رونمایی از طرح مزبور و معرفی یک ایده نوآورانه بوده است.

سرپرست معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: طرح پوشش چادر در مراکز درمانی مانند همه ایده های نو مورد بررسی و تحلیل فنی و کارشناسی قرار خواهد گرفت، کما اینکه در مراسم رونمایی از پوشش مزبور نیز پیشنهاداتی از سوی شرکت کنندگان در مراسم مطرح گردید.

به گفته علیرضا گنجعلی بر خلاف شبهات مطرح شده هیچگونه ابلاغیه ای برای الزام رعایت پوشش جدید در مراکز درمانی ارسال نشده است و در حال حاضر پوشش رسمی و لازم الاجرا در مراکز درمانی و بیمارستانی صرفا دستورالعمل پوشش حرفه ای رسمی و ابلاغ شده از سوی وزارت متبوع است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: