• یکشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-1987-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان مطرح کرد:

صدور مجوز برای 200 واحد بوم گردی در سیستان و بلوچستان

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: برای جذب بیشتر گردشگر و ورود بیشتر ارز به استان سال گذشته به 58 واحد بوم گردی مجوز داده شد و پیش بینی می شود این تعداد امسال به بیش از 200 واحد برسد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، کامبیز مشتاق گوهری ازمعرفی 60 بنای مشارکتی با بخش خصوصی نیز خبر داد و افزود: این اقدام زمینه ساز رونق احیا و مرمت آثار تاریخی سیستان و بلوچستان خواهد شد.

وی بیان کرد: امسال 13 پایگاه میراث فرهنگی درسطح استان فعال می شود که امکان شناسایی و ثبت بیشتر آثار تاریخی و فرهنگی استان را در سطح  ملی وجهانی فراهم خواهد کرد

گوهری خاطرنشان کرد: برای شناخت بهتر استان پروژهش های فرنگی و گردشگری همچنان در نقاط مختلف به خصوص در منطقه بلوچستان ادامه دارد و در همین راستا سال گذشته شش پایگاه پژوهشی به ثبت رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اظهار کرد: در راستای مرمت بناهای تاریخی استان سال گذشته بالغ بر 35 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی به استان اختصاص یافت که با دریافت این اعتبارات تعدادی از آثار مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و امسال نیز مرمت 30 پروژه آغاز شده است.

وی همچنین از تخصیص اعتبار برای بازسازی 60 پروژه دیگر تاریخی در استان نیز خبر داد.

مشتاق گوهری گفت: همچنین برای توسعه و رونق اشتغال در بحث صنایع دستی استان، صادرات صنایع دستی در دستور کار قرار گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: