• یکشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-2087-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

توسط کانون فرهنگی زنان بلوچ استان انجام می شود:

برگزاری سالانه 300 کارگاه آموزشی ویژه بانوان در سیستان و بلوچستان

مسئول کانون فرهنگی زنان بلوچ سیستان و بلوچستان گفت: سالیانه  300 کارگاه آموزشی با 7 موضوع ویژه بانوان بلوچ در استان برگزار می شود که بیشتر در راستای آیین همسرداری، تربیتی، روانشناسی، بهداشتی، حقوقی و مسائل روز، آسیب شناسی و مشاوره رایگان است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، زهرا خواجوی نژاد افزود: سال گذشته آموزش های ارائه شده در عرصه های مختلف ذکر شده، اثر مثبتی از خود برجا گذاشت و تعداد نفرات تحت آموزش در شهرستان های برخوردار از جمله زاهدان 4 هزار و 623 نفر، زابل هزارو625 نفر، خاش 937 نفر، سراوان هزارو290 نفر، ایرانشهر هزارو102 نفر، سرباز هزارو235 نفر، چابهار هزار و223 نفر، نیکشهر 525 نفر و دلگان 500 نفر بوده است.

وی اضافه کرد: حجم کل ساعات کاری درکارگاه های آموزشی تاکنون 14 هزارو550 ساعت کاری بوده است و امسال نیز این تعداد کارگاه در شهرستان های ذکر شده برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: برگزاری این کارگاه ها در زمینه بصیرت افزایی زنان بلوچ بوده که توسط کارشناسان حوزه فرهنگی این کانون هرساله اجرا می شود و فرصت مناسبی برای اشتغال زنان خودسرپرست بلوچ در استان است که این کارها بر مبنای نیازمندی ها، پژوهش های میدانی از مخاطبان بلوچ توسط این کانون در غالب طرح دستی و با نظارت کارگروه های جلسات مشورتی و اتاق فکر تهیه و در اختیار کارشناسان کانون قرار داده است.

وی تصریح کرد: در راستای اشتغال بانوان بلوچ 4 کارگاه در سال گذشته در راستای آموزش خیاطی برگزار شده که در امسال نیز تعداد یک کارگاه خیاطی دیگر در راستای اشتغال زایی این قشر از جامعه در ده کیلومتری جاده میرجاوه راه اندازی شد و 130 هنرجو در آن مشغول یادگیری قرار گرفتند.

گفتنی است کانون فرهنگی زنان بلوچ زیر نظر قرارگاه قدس سپاه می باشد


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: