• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-9714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کلنگ احداث مجتمع آبرسانی کشاری شهرستان سرباز به زمین خورد

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست به همراه معاون اداری و منابع انسانی و برخی از مدیران گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در سفری به شهرستان سرباز در جنوب سیستان وبلوچستان کلنگ احداث مجتمع آبرسانی به مجموعه روستایی کشاری این شهرستان را به زمین زدند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان وبلوچستان معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست در این سفر با اشاره به حادثه کشته شدن یک کودک توسط گونه نادر تمساح پوزه کوتاه در سال گذشته اظهار داشت: در این حادثه تلخ یکی از کودکان روستای کشاری هنگامی که برای استفاده از آب به برکه رفته بود توسط یک عدد تمساح پوزه کوتاه کشته شد.

پروین فرشچی افزود: در پی این حادثه تلخ و باتوجه به این که تنها منبع آب مردم کشاری و روستاهای اطراف برکه ای است که زیستگاه گونه نادر جانوری تمساح پوزه کوتاه است،سازمان حفاظت محیط زیست تلاش کرد که یک منبع آب بهداشتی و قابل شرب برای مردم این روستا تهیه کند.

وی با اشاره به مطرح کردن این درخواست در همایش ارگان های دریایی سال گذشته تاکید کرد: دراین همایش، گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی در راستای ایفای مسولیت های بشردوستانه خود تعهد کرد به مردم این مجموعه روستایی آبرسانی کند.

فرشچی ضمن قدارانی از شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد: با این اقدام،سایر ارگان های بخش خصوصی نیز در کنار دولت به مناطق محروم خدمت رسانی کنند.

هم چنین دراین مراسم،معاون اداری ومنابع انسانی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به توجه ویژه این شرکت به مناطق محروم ساحلی وبندری خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح پایلوت توسط کشتیرانی سایر ارگان های دریایی نیز به خدمت رسانی به مناطق کم برخوردار سیستان وبلوچستان تشویق شوند.

علیرضا تقوی با اشاره به اعتبار300میلیون تومانی این پروژه افزود:مقرر شده یک منبع 1800مترمکعبی ویک تصفیه خانه در نقطه ای از روستا که بیشترین جمع آوری آب های سطحی و بارندگی را داشته باشد احداث شود.

وی خاطرنشان کرد:اعتبار این پروژه تامین شده و بنا به نظر پیمانکار تا اواسط شهریور ماه سال جاری 1500نفراز اهالی مجموعه روستایی کشاری شهرستان سرباز مجهز به شبکه آب رسانی می شوند.

شایان ذکراست،هم اکنون 1300روستا در سیستان وبلوچستان فاقد شبکه آبرسانی هستند وبه صورت  سقایی و با سهمیه تنها 15لیتر در روز توسط ناوگان تانکری آبرسانی می شوند.هم چنین تنها 33درصد از جمعیت شهرستان سرباز در جنوب سیستان وبلوچستان مجهز به شبکه آبرسانی هستند و28روستا نیز به صورت سقایی وتانکری در این شهرستان آبرسانی می شوند واین درحالی است که 700روستای این شهرستان نیز در نوبت آبرسانی تانکری هستند. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: