• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-6484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شهردار خبر داد:

اجرای پروژه احداث نیروگاه خورشیدی در پارك ملت زاهدان

شهردار زاهدان گفت: پارک ملت با توجه به اینکه تنها پارک جنگلی و دارای بافت طبیعی و هم چنین یکی از پررفت و آمدترین پارک های شهر زاهدان می باشد لذا یکی از عمده ترین هزینه های مدیریت شهری در این خصوص تامین هزینه های انرژی برق جهت فراهم سازی روشنایی و زیرساخت پارک ملت است.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، محمد خاشی افزود: در ابتکاری نو با سرمایه گذاری شهرداری زاهدان و سازمان پارکها و فضای سبز پروژه احداث نیروگاه خورشیدی در پارک ملت جهت تامین برق مصرفی آن در دستور کار سازمان پارکها و فضای سبز قرار گرفت و در اقدامی منحصر به فرد فاز اجرایی نیروگاه در اسفند ماه 95 آغاز شد.

وی بیان داشت: نیروگاه خورشیدی پارک ملت واقع در ضلع شرقی پارک مشرف به بزرگراه خلیج فارس و در زمینی به مساحت 2100 مترمربع و به ظرفیت ۲۰ کیلووات (فاز یک)و شامل 76 پنل خورشیدی و پنل مدیریت نیروگاه می باشد.

وی با ابراز خرسندی از حضور بخش خصوصی در اجرای این پروژه افزود: این نیروگاه اولین سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان می باشد که بصورت On Grid برق تولیدی را به شبکه سراسری تزریق می کند لذا طی توافقنامه ای با شرکت برق منطقه ای از تاریخ ۲۵ خرداد قریب به 10 ساعت کارکرد روزانه، مقداری برق پاک را کیلو واتی 8000 ریال به شبکه تزریق خواهد کرد و در شبانگاهان جهت روشنایی پارک با نسبت قریب به یک سوم برق تولیدی از شبکه سراسری استفاده خواهد کرد.

وی ادامه داد: مجوز فروش برق تولیدی به شرکت توزیع برق نیز با شماره قرارداد 65 صادر شده است.

شهردار زاهدان هزینه راه اندازی این نیروگاه را در فاز یک به میزان 2 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: اجرای فاز دو و سه نیروگاه هم تا افزایش سقف ۸۰کیلووات نیز در دستور کار سازمان قرار دارد که به یاری خداوند متعال در آینده عملیاتی خواهد شد گفتنی است: این پروژه با سرمایه گذاری شهرداری و سازمان پارکها و فضای سبز احداث و توسط این سازمان اجرا و به بهره برداری رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: