• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-6584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

صادرات و واردات 88 میلیون دلاری کالا از منطقه آزاد چابهار

رئیس هیات مدیر و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار گفت: بیش از 88 میلیون دلار کالا در اردیبهشت ماه امسال از طریق این منطقه آزاد وارد و صادر شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان عبدالرحیم کردی اظهار کرد: واردات مواد اولیه جهت مصرف در واحدهای تولیدی مستقر در منطقه با رقمی بیش از 29 میلیون دلار و همچینین واردات کالای تجاری به سرزمین اصلی (مصوبه هیأت وزیران) با رقمی بیش از 25 میلیون دلار بیشترین حجم واردات را به خود اختصاص داده‌اند.

کردی افزود: واردات مواد اولیه جهت مصرف در واحدهای بازسازی کننده مستقر در منطقه بیش از یک میلیون دلار و واردات وسایط نقلیه موتوری به منطقه بیش از 600 هزار دلار در اردیبهشت ماه 96 اعلام می‌گردد.

وی گفت: در اردیبهشت ماه سال جاری، واردات کالا به داخل محدوده منطقه آزاد چابهار بیش از 17 میلیون دلار و واردات کالای تجاری بند "ج" بالغ بر 12 میلیون دلار بوده است.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار بیان کرد: کالای تجاری بند "ج" به آن دسته از کالاهایی که سود بازرگانی آنها بالاتر از (1) درصد باشد ولی از شمول مصوبات منتهی به شماره 186994 هیأت محترم وزیران خارج گردد، گفته می‌شود.

وی گفت: صادرات حاصل از تولید به خارج از کشور بیش از یک میلیون دلار و صادرات حاصل از تولید به سرزمین اصلی 250 هزار دلاردر اریبهشت ماه سال جاری اعلام می‌شود.

سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار با اهداف انجام امور زیربنایی، عمران و آبادانی، رشد و توسعه اقتصادی، سرمایه گذاری و افزایش درآمد عمومی، ایجاد اشتغال سالم و مولد، تنظیم بازار کار و کالا، ارتباط فعال با ابزارهای جهانی و منطقه‌ای، تولیدات و صادرات کالاهای صنعتی و تبدیلی و ارائه خدمات عمومی شکل گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: