• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-10314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مطرح کرد:

ساماندهی کودکان معتاد متجاهر در سیستان و بلوچستان

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان گفت: در راستای مبارزه با مواد مخدر و همچنین تحکیم جایگاه بنیان خانواده، 155 کودک معتاد متجاهر در استان ساماندهی و ترک داده شدند و در حال حاضر این کودکان در پنج مرکز شبه خانواده زیر نظر بهزیستی مقیم هستند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمدهادی مرعشی افزود: این مراکز برای نخستین بار در کشور به صورت پایلوت در سیستان و بلوچستان راه اندازی شده و هم اینک در استان های دیگر نیز در حال فعال شدن است.

مرعشی همچنین از فعالیت 41 مرکز گذری کاهش آسیب با مدیریت خودگردان در سیستان و بلوچستان خبر داد.

وی گفت: مجوز ایجاد 15 مرکز گذری کاهش آسیب در روستاهای استان نیز اخذ شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: این مراکز با مدیریت بخش خصوصی هیچ اعتباری از ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت بهداشت دریافت نمی کنند و حاصل فعالیت آنها 31 میلیارد ریال صرفه جویی هزینه ای برای دولت است.

وی افزود: با اعتماد به بخش خصوصی اقدامات خوبی در بحث درمان و ترک اعتیاد در حال انجام است به طوری که بخشی از کارکرد آنها از مراکز گذری کاهش آسیب دولتی بهتر است.

مرعشی گفت: 295 مرکز خدمات درمانی و ترک اعتیاد در سیستان و بلوچستان وجود دارد که در مقایسه با 90 مرکز موجود در سال 92 رشد سه برابری داشته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بیان کرد: مراکز درمانی ماده 15 و 16، خود گردان اجباری، متادون درمانی، گذری کاهش آسیب و شبانه معتادان از جمله مراکز ترک اعتیاد است که توانسته کمک قابل توجه ای به معتادان استان کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: