• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-6784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان بیان کرد:

کاهش 5 درصدی تلفات آب با اجرای پروژه آبرسانی به مزارع سیستان

رئیس جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه پیش از این با وجود کمبود آب بیش از 75 درصد آب بخش کشاورزی منجر به تلفات می‌شد ولی با اجرای طرح آب رسانی به مزارع دشت سیستان این تلفات به کمتر از 5 درصد می‌رسد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان ، رضا نجفی در جمع خبرنگاران افزود: در حال حاضر بیش از 3 هزار نفر به صورت مستقیم و حدود 3 هزار نفر نیز به صورت غیرمستقیم در جریان اجرای طرح انتقال آب به اراضی کشاورزی دشت سیستان مشغول به کار هستند.

رئیس جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان از اتمام  و به بهره برداری رسیدن این این طرح تا ابتدای سال 97 خبر داد.

نجفی گفت: در راستای استفاده بهینه از منابع آبی طرح آبیاری تحت فشار به 100 هزار هکتار از اراضی کشاورزی جنوب استان نیز انجام حواهد شد.

وی در این رابطه اضافه کرد: این پروژه اقدام بزرگی در حوزه بهره‌برداری بهینه از منابع آب استان است است و در این راستا در 3 سال اخیر پس از مصوب شدن این طرح 11 هزار هکتار آبیاری تحت فشار در اراضی کشاورزی استان اجرا شده و همچنین 18 هزار هکتار تامین اعتبار شده و آماده قرارداد بستن هستیم.

رئیس جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در راستای اجرای این طرح در زمین‌های کشاورزی، 85 درصد هزینه اجرای طرح توسط دولت پرداخت می‌شود.

نجفی گفت: تاکنون 620 میلیارد ریال اعتبار به اجرای طرح در اراضی کشاروزی سطح استان اختصاص یافته و 200 میلیارد ریال هم مصوب شده و به زودی تخصیص پیدا می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: