• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 963-288-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان:

رقابت های بین المللی کشتی جام یادگار امام در چابهار برگزار می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام یادگار امام با حضور 10 کشور خارجی در چابهار برگزار می شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حسین ثوری در نشست خبری افزود: کشورهایی که در این دوره از مسابقات اعلام آمادگی کردند شامل جمهوری آذربایجان، روسیه، قرقیزستان، ارمنستان، اوکراین، گرجستان، مغولستان، مجارستان، بلاروس و ایتالیا و چهار تیم از داخل کشور هستند.

وی اظهار کرد: رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام یادگار امام از ششم تا هفتم تیر امسال در منطقه آزاد چابهار برگزار می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار اسپانسری این رقابت ها را برعهده دارد و سالن استاندارد بسیار مجهزی در این منطقه برای برگزاری این رقابت ها ساخته شده است.

ثوری گفت: تلاش شده سه تا چهار کشتی گیر استان در تیم های ایرانی شرکت کننده در این رقابت ها حضور داشته باشند و تیم ملی الف کشور به نام منطقه آزاد چابهار در این رقابت ها حضور می یابد.

وی بیان کرد: برگزاری این رقابت ها به طور قطع نقش مهمی در معرفی ظرفیت های ورزشی سیستان و بلوچستان دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: با حمایت از نخبگان جوان و بهره گرفتن از پتانسیل‌های منطقه و معرفی شاخص‌های ورزشی و فرهنگی سعی می‌کنیم چهره‌ای خوب و زیبا از استان به نمایش گذاشته شود.

ثوری گفت: ورزش استان در مجموع به چند بخش تقسیم می‌شود، ورزش‌های انجمنی و سبکی و ورزش‌‌های المپیکی که سیاست وزارت ورزش و جوانان حمایت از ورزش‌های المپیکی است، زیرا ‌اعتبارات کفاف حمایت از تمامی رشته‌های ورزشی را به وزارت  نمی‌‌دهد.

وی افزود: یاید ورزش در کشور به سمت مردمی شدن پیش برود زیرا سرمایه‌گذاری که از طرف والدین در خصوص ورزش برای فرزندانشان صورت می‌گیرد، به خود آنها باز می‌گردد، از این جهت باید ارزش ورزش در بین مردم جا بیفتد و این قضیه برای اداره کل ورزش و جوانان از اهمیت بالایی برخوردار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: