• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-7184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس جهادکشاورزی استان بیان کرد:

صادرات خرمای سیستان و بلوچستان با 10 برند استانی به 9 کشور دنیا

رئیس جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: در سال‌های اخیر اقدامات مثبتی هم در بخش تولید خرمای استان انجام شده و به طور مثال ظرفیت بسته‌بندی و فرآوری خرما در استان که سال 91 حدود 17 هزار تن در سال بود، امسال به 120 هزارتن رسیده است و امروز خرمای استان با 10 برند استانی به 9 کشور دنیا صادر می‌شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، رضا نجفی در جمع خبرنگاران بیان کرد: متاسفانه خرما از استان با کمترین قیمت به استانهای دیگر صادر می شود و با برند استانهای دیگر از کشور خارج می گردد.

رئیس جهاد کشاورزی استان اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود تولیدات بخش کشاورزی استان امسال از 4.2 میلیون تن سال گذشته به 5 میلیون تن افزایش یابد.

وی بیان کرد: بخش زیادی از تولیدات بخش کشاورزی استان را گندم تشکیل می‌دهد که در حال حاضر سطح زیر کشت گندم استان 70 هزار هکتار است.

رئیس جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال خرید تضمینی گندم از کشاورزان سطح استان از 100 هزار تن عبور کند؛ تولید متوسط گندم در استان حدود 4 تن در هر هکتار است.

وی افزود: استان در زمینه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی با چالش مواجه است که باید بخش خصوصی در کنار بخش دولتی به کمک این سازمان بیایند.

وی اظهار کرد: سیستان و بلوچستان 18 میلیون هکتار مساحت دارد که جهاد کشاورزی توانسته است در همه نقاط آن حضور پیدا کند چرا که متولی تأمین و عرضه نیازمندی های ضروری جامعه است و به برکت تلاش 170 هزار بهره بردار بخش کشاورزی شرایط مطلوبی در جامعه حاکم شده است.

رئیس جهاد کشاورزی استان خاطرنشان کرد: بر اثر گرمای بی سابقه در سیستان و بلوچستان به محصولات زراعی، باغی، دام، طیور و قسمت تأسیسات بخش کشاورزی خسارت وارد شده است.

وی از بهره برداران بخش کشاورزی استان نیز خواست تا به بیمه کردن محصولات کشاورزی خود اقدام کنند.

نجفی با بیان این که حدود 8 هزار هکتار نخلستان به دلیل این که خرمای آن به باروری نرسیده مشمول بیمه نمی شود افزود: این سازمان فقط می تواند 25 هزار هکتار از نخلستان ها را تحت پوشش بیمه قرار دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: