• پنجشنبه ۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 964-488-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

خادم خبر داد:

برگزاری اردوهای بستر سازی کشتی نونهالان در چابهار

رئیس فدراسیون کشتی با بیان اینکه ایران در مسابقات بین المللی جام یادگار امام  الگوی خاصی تدوین  کرده است از تجهیز4باشگاه کشتی و برگزاری ارودهای بستر سازی تیم کشوری نونهالان در چابهار خبرداد.

رسول خادم درحاشیه برگزاری مسابقات بین المللی کشتی نوجوانان،جام یادگار امام، در گفت وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان وبلوچستان با اشاره به فرهنگ ورزشی غنی استان سیستان وبلوچستان اظهار کرد: مدت هاست که فدراسیون کشتی به دنبال بهانه برای برگزاری تورنمت های بین اللملی خود در این استان است.

وی با بیان اینکه تورمنت بین المللی جام یادگار امام(ره)ایجاد حرکت جدید در کشتی سیستان وبلوچستان است افزود: با موافقت منطقه آزاد چابهار به زودی چهار تشک اهدایی فدراسیون کشتی در باشگاه های چابهار پهن می شوند.

رئیس فدراسیون کشتی با بیان اینکه چابهار زیرساخت های اولیه را برای برگزاری مسابقات و اردوهای بین المللی دارد خاطرنشان کرد: برگزاری اردوهای بسترسازی نونهالان در منطقه آزاد چابهار در اواخر تابستان و پاییز سال جاری  دردستور کار فدراسیون کشتی است.

خادم از فراهم شدن مقدمات برای برگزاری مسابقات بین المللی کشتی جوانان،جام یادگار امام،خبرداد و گفت:هیئت کشتی استان متعاقب برگزاری مسابقات نوجوانان جام یادگار امام درخواست برگزاری این مسابقات در رده جوانان را کرده که نظر مثبت فدراسیون را در پی داشت.

وی تاکید کرد: در مسابقات و اردو های بین المللی وملی توان کشتی گیران ومربیان بومی ارتقا می یابد چراکه آن ها اصحاب ورزش استان با مربیان وکشتی گیران به نام کشوری آشنا ورقابت خواهند کرد.

رئیس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران بابیان اینکه در تورنمنت بین المللی جام یادگار امام مدعیانی چون روسیه،اوکراین،آذربایجان و گرجستان حضور دارند گفت:در الگوی خاصی که ایران دوسال است در این مسابقات دنبال می کند کشتی گیران ابتدا به صورت تیمی و درپایان نفرات برتر با یک دیگر به رقابت انفرادی می پردازند.

شایان ذکر است سومین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان، جام یادگار امام (ره) امروز در سالن وَرنا منطقه آزاد چابهار با حضور کشورهای اوکراین ، ایتالیا، تاجیکستان، روسیه، مغولستان، قرقیزستان، مجارستان، آذربایجان، گرجستان، ارمنستان و تیم منتخب غرب آسیا در کنار پنج تیم از کشورمان (سه الف، ب و ج ایران، تیم منطقه آزاد چابهار و تیم روستایی عشایری) برگزار می شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: