• پنجشنبه ۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 964-888-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیرشورای عالی مناطق آزاد کشور خبرداد:

احداث دهکده ملی المپیک در منطقه آزاد چابهار

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور بابیان اینکه افتتاح ورزشگاه دوهزار نفری ورنا در منطقه آزاد چابهار مقدمه برای ایجاد دهکده ملی المپیک است از برگزار مسابقات بین المللی کریکت در منطقه آزاد چابهار خبرداد.

اکبر ترکان در حاشیه برگزاری مسابقات بین المللی جام یادگار امام در گفت وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان وبلوچستان اظهار کرد:مناطق آزاد کشور در سه دوره متوالی میزبان مسابقات بین المللی کشتی بوده اند.

وی افزود: تاکنون مسابقات بین المللی کشتی آزاد در خرمشهر،کشتی فرنگی در آبادان و کشتی جام یادگار امام در چابهار به میزبانی مناطق آزاد کشور برگزار شده است.

به گفته دبیر شورای عالی برگزاری مسابقات جام یادگار امام هم زمان شده با افتتاح سالن ورزشی دوهزارنفری ورنا منطقه آزاد که خود بخش کوچکی از دهکده المپیکی آینده چابهار خواهد بود.

ترکان درباره دهکده المپیک منطقه آزاد چابهار گفت:این دهکده شامل زمین فوتبال،زمین کریکت،سالن های ورزشی و استخر چند منظوره است که در اطراف ورزشگاه ورنا ساخته می شود.

وی از برگزاری مسابقات بین المللی کریکت درمنطقه آزاد خبرداد وگفت:چابهار قطب کریکت کشور است چراکه 9نفر از اعضای تیم ملی کریکت کشور اهل چابهارند و این درحالی است در مجموع 13نفر از اعضای تیم ملی از اهالی خون گرم و ورزش دوست استان سیستان وبلوچستان هستند.

به گفته دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور ساخت دهکده المپیک مقدمه ای برای برگزاری مسابقات بین المللی مهم و هم چنین محلی برای اردوی آمادگی تیم های ملی وجهانی که در تورنمت های بین المللی کشورهای حاشیه خلیج فارس شرکت می کنند، است.

شایان ذکر است سالن ورزشی دو هزارنفری منطقه آزاد چابهار، مجهز ترین سالن ورزشی جنوب شرق کشور است که در تجربه اول میزبان مسابقات بین المللی جام یادگار امام در رده نوجوان وباحضور 12کشور دنیا از جمله روسیه،آذربایجان،گرجستان،اوکراین و ایتالیا بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: