• پنجشنبه ۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-2814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار خواستار شد؛

تهیه اطلس گردشگری روستاهای قلمرو گاندو

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اطلس گردشگری روستاهای قلمرو گاندو تهیه شود و نقاط پر خطر‹‹هرچند گفته می شود این جانور بی خطر است» مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر باقر کرد ضمن تأکید بر تهیه طرح جامع حق آبه زیست محیطی روستاهای قلمرو گاندو افزود: بسیاری از حواشی که در ارتباط با گاندو با آن روبرو هستیم مربوط به جابجایی و انتقال این جانور است که به دلایل مختلف از جمله کمبود آب،آسیب به محل زیست جانور و تولید مثل صورت می گیرد که این امکان نیز وجود دارد که در این جابجایی ها این جانور تلف شود.

وی ضمن تأکید نسبت به تسهیل و تجمیع صدور مجوز های بوم گردی ادامه داد: توجه به رونق گردشگری می تواند با کمترین هزینه بیشترین درآمد را داشته باشد.

معاون استاندار گفت: با هدف آشنایی مختصر با گاندو با هماهنگی شرکت مخابرات برای هرکس که به منطقه گاندو وارد می شود یک پیامک بدین مضمون ‹‹به منطقه حفاظت شده گاندو وارد شده است›› ارسال شود.

کرد اظهار افزود: تابلوهای گردشگری با کمک راهداری و راه و شهرسازی در دایره محیطی حفاظت گاندو نصب و همچنین ایستگاه های نگهداری گاندو تعریف و پیش بینی شود.

وی ادامه داد: از طریق توانمندسازی و آگاهی بخشی به جوامع محلی از طریق NGO جوامع ها برای مراقبت از گاندو اقدام لازم صورت بگیرد.

معاون استاندار تأکید کرد: برنامه صنعتی پرورش گاندو با هدف جذب گردشگر از دید اقتصادی بررسی شود و در صورت امکان نیز مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان نیز گفت: سازمان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در سه منطقه «باهوکلات» و رودخانه های «سرباز» و «کاجو» برای جلوگیری از نابودی نسل این خزنده کمیاب حفاظت و مراقبت از آن را برعهده گرفته است.

نیره پورملایی اظهار کرد: عمده زیستگاه‌های تمساح پوزه کوتاه ایران در مناطق رودخانه‌ای باهوکلات، سرباز، کاجو و برکه‌های پیرسهراب، آزادی، کلانی، درگس، گزمنزل، هوت کت و سد پیشین است.

وی خاطرنشان کرد: گاندو یکی از ثروت‌های طبیعی و خدادادی منطقه بلوچستان است که می‌تواند مزیت مهمی برای توسعه صنعت گردشگری سیستان و بلوچستان باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: