• شنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-586-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون رئیس جمهور:

مدل‌های آموزشی دانشگاه‌های غربی را وارد کشور کردیم

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: مدل‌های آموزشی دانشگاه‌های غربی را وارد کشور کردیم و از آن تبعیت کردیم که ما را از پویایی و خلاقیت باز داشت.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سورنا  ستاری عصر امروز در جلسه تبادل نظر اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های سیستان وبلوچستان در زمینه مسائل علمی و فناوری که در تالار امام رضا (ع) دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد، افزود: دانشگاه باید بتواند مشکلات جامعه را برطرف کند، اهمیت و ارزش و جایگاه یک دانشگاه در علمی است که به واسطه آن مشکلات منطقه برطرف می‌شود.

وی بیان کرد: کشوری که پایه اقتصاد آن شده نفت، قطعا آنطور که باید در مباحث پژوهشی و خلقیت و ابتکار پیشرفت نخواهد کرد.

ستاری اظهار کرد: اقتصاد نفتی از پژوهش و خلاقیت جلوگیری کرده و قدرت تفکر و پویایی را به ویژه از دانشگاهیان جامعه گرفته است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خاطرنشان کرد: صنایع دستی کشور یک زمانی هالیوود ایران بوده اما ما نتوانستیم روی آن سرمایه‌گذاری کنیم زیرا به پول نفت تکیه کردیم.

وی گفت: نفت بلاهای زیادی بر سر کشورها می‌آورد که مهمترین آن گرفتن قدرت تفکر و پژوهش از مردم جامعه است.

ستاری تصریح کرد: با پول دولتی در پژوهشی به جایی نمی‌رسیم، پول دولت کارآیی ندارد، باید بخش خصوصی وارد شود و علم را کاربردی کند.

معاون رئیس جمهور گفت: ساختارهایی که در بحث شرکت های دانش بنیان ایجاد کردیم را باید توسعه دهیم، پیوند صنعت را با دانشگاه باید بیش از پیش تقویت کنیم.

وی گفت: در حال حاضر 115 نوع خدمات و تسهیلات مختلف از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شرکت‌های دانش بنیان ارائه می‌شود.

ستاری بیان کرد: این معاونت آمادگی دارد با ارائه ایده‌ها و فکرهای نو به سیستان و بلوچستان در زمینه دسترسی به آبهای ژرف و جلوگیری از تبخیر آب کمک کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: