• یکشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 964-685-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار بیان کرد:

تدوین طرح توسعه استان بر اساس مقتضیات زمان و مطالعات نسل جديد

استاندار سیستان و بلوچستان در شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در استانداری برگزار شد، گفت: امروز ،بودن بر موضع دانش در اين استان زبانزد عام و خاص است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی عنوان کرد: برخورداری از حدود 40 تا 45 مركز آموزش عالي ، بالغ بر 1200 نفر دارای مدرک دکترا و 110هزار دانشجو در دانشگاه هاي اين استان سرمايه ي ارزشمندي ايجاد كرده براي استاني كه در مسير توسعه قرار گرفته است.

وی افزود: سياست توسعه دريا محور بر پايه دانش بنيان در اين استان يك ضرورت است و بر همین اساس باید طرح جامع توسعه استان بر اساس مقتضیات زمان و مطالعات نسل جديد تدوین شود  .

استاندار در ادامه اظهار کرد: در تدوین سند آمايش سرزمين استان باید پتانسیل های بكر چون دريا با همه ي قابليت هايش و ساحل بسيار زيبا و همچنین  1600 كيلومتر مرز خشكي ، آبي  و دریایی اين استان با كشورهاي برخوردار از بازار قوي و مشتركات فرهنگي بعنوان یک سرمايه گرانبها مورد توجه باشد.

هاشمی گفت: با وجود برخورداری از دروازه هاي متعدد آبي، زميني و دریایی مي توان روابط مان را به شكل منطقه اي توسعه بدهیم که اين يك ضرورت برای استان است.

وی تصریح کرد: باید مطالعات جامع توسعه که بصورت پراكنده  همچون طرح توسعه سواحل مكران از يك طرف، طرح آمايش سرزمين استان و همچنین طرحهای توسعه ای بخش هاي مختلف انجام می شود در قالب برخورداری از جامعيت و نگاه نو با هدف قامت منطقه اي و نقش پايدار ملی تدوین و عملی شود.

استاندار خاطرنشان کرد: در صورت حمایت استان در این بخش از سوی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور مي توانيم يك مدل و الگوي نو براي توسعه در اين استان بکر طراحي كنيم و به يك توسعه همه جانبه ، پايدار و متوازن دست یابیم در غیر این صورت هر بخشي براي خودش طرح و ايده اي خواهد داشت که از مطلوب فاصله دارد.

وی گفت: توسعه حمل و نقل تركيبي در استان از اهداف محوری دولت تدبیر و امید بوده که  بصورت جدي مورد توجه قرار گرفته است که در همین رابطه بزرگترين پايانه مسافربري در چابهار راه اندازی شده و همچنین توسعه فرودگاهها و ايرلاين ها نیز  بخشی انجام شده است.

هاشمی بیان کرد: فقدان خطوط کشتیرانی تجاری به وسعت آبهاي آزاد تا تانزانيا نشان می دهد كه ما هنوز از نظر توسعه به آن سطح از معرفت و عقلانيت كامل در راستاي نيازهای ملي نايل نشده ايم که خود  ناشي از خلا و ضعف جدي در برنامه است .

استاندار در ادامه با اشاره به اینکه در استان تفکر و دانش داریم افزود: بنابراین انتظار هست که گردش دانش با هدف برجسته سازی نقش ها و با بکارگیری جوان پذیری مورد عنایت قرار بگیرد.

وی اظهار کرد: سیستان و بلوچستان باید پايلوت توسعه کشور انتخاب شود؛ زير ساخت های استان در زمینه های مختلف علیرغم بی توجهی های دوران گذشته در این دولت مورد توجه قرار گرفت .

وی ادامه داد: ساخت نیروگاه با تولید حدود 700 مگابايت  برق كلنگ زنی شده و  ایحاد یک نیروگاه 500 مگابايت نیر در سفر اخیر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مورد موافقت قرار گرفت.تقريبا 100 مگابايت بيش از آنچه كه در طول تاريخ استان ايجاد شده در همين دوره ایجاد خواهد شد.

هاشمی افزود: انتقال خط لوله گاز از ایرانشهر به زاهدان و افزایش ظرفیت بندر شهيد بهشتي چابهار از 2.5 میلیون تن به 8.5 میلیون تن برای پهلوگيري كشتي های پهن پیکر به برکت برجام از دستاوردهای مهم دولت یازدهم است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: