• سه شنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-687-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار خواستار شد؛

مشارکت سازمان‌های مردم نهاد در امر مبارزه با مواد مخدر

کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی سیستان و بلوچستان با حضور معاون سیاسی و اجتماعی استاندار و اعضاء با بررسی موضوع ماده 80 مقابله با اعتیاد و در اختیار گرفتن مراکز ماده 16 ترک اعتیاد که مراکز اجباری در اختیار مواد مخدر می باشد به بهزیستی بر اساس قانون جدید در استانداری برگزار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی اصغر جمشید نژاد با تشکر از عملکرد دستگاه های اجرایی و همکاری بین دستگاهی در این باره گفت: در بحث کاهش آسیب های اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر و تمامی مراحل و اقداماتی که در بحث پیشگیری انجام شده، استان بسیار موفق و قوی عمل کرده است .

وی بیان کرد: مبارزه با مواد مخدر به اقدامات موثر بیشتری در برخورد ، پیشگیری و مهار این معضل نیاز دارد و عملکرد ستاد مبارزه با مواد مخدر در این خصوص در سالهای اخیر حائز اهمیت بوده است .

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار با اشاره به بند یک ماده 80 در خصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی گفت: بر اساس قانون علمی ، در بحث مبارزه با مواد مخدر، پیشگیری مهمتر از درمان است و در دستورالعمل ابلاغی این کارگروه اصل پیشگیری که مهمتر از درمان هست دیده نشده است .

وی با بیان اینکه بعنوان یک دستگاه حاکمیتی باید قبل از تصمیم گیری برای دستگاه های اجرایی در بحث مبارزه با مواد مخدر سیاست گذار باشیم افزود: به مشارکت مردم و سازمان های مردم نهاد نیاز جدی داریم و باید در زمینه های پیشگیری و درمان، سازمان های مردم نهاد را مشارکت بدهیم.

جمشید نژاد ماده 80 را اصل و مبنای تمام برنامه ریزی ها ذکر کرد و ادامه داد: این قانون به عنوان اصل همه ی برنامه ریزی های برای ما قابلیت اجرایی دارد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار در خصوص اصل ماده 80 که دبیری آن به بهزیستی محول و از اختیار ستاد مبارزه با مواد مخدر خارج است گفت: وقتی نقشی به یک دستگاه اجرایی محول می شود باید متناسب با منابع مالی و ظرفیت آن سازمان باشد و سلسله مراتب ساختاری آن رعایت شود ، همچنین منابع مالی هر مصوبه ای مشخص گردد.

وی اضافه کرد: تا زمان ابلاغیه جدید، سیاست های قبلی را اعمال و دنبال می کنیم و روند برنامه های قبلی نیز بر اساس تصمیماتی باشد که در شورای مبارزه با مواد مخدر استان به تصویب خواهد رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: