• سه شنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان:

120 هزار کودک بازمانده از تحصیل در استان به مدرسه فرستاده شده اند

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: حدود ۱۲۰ هزار کودک از ۱۶۰ هزار کودک باز مانده از تحصیل در سه سال گذشته دراستان به مدرسه فرستاده شدند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا نخعی در جمع خبرنگاران با موضوع آموزش و پرورش و مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: ارتقاء سطح تحصیل سبب افزایش آگاهی و در نتیجه کاهش معضل معضل اعتیاد دربین افراد جامعه می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه افزود: مواد مخدر مشکلی فرهنگی و اجتماعی است و شورای فرهنگی مبارزه با مواد مخدر با تمام توان خود دراین استان با آن مقابله می‌کند.

نخعی اظهار کرد: همچنین در سه سال گذشته ۱۳ هزار نفر بیسواد زیر ۵۰ سال نیز در استان به کلاس‌های سواد آموزی فرستاده شده اند.

وی گفت: هم اکنون در ۳۰۰نقطه از نقاط جمعیتی استان هیچ بازمانده از تحصیل زیر ۵۰ سال وجود ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: یکی از معضلاتی که دراستان وجود دارد ترک تحصیل کودکان مشغول به تحصیل است که با توجه به تحقیقات صورت گرفته اغلب این کودکان از خانواده هایی با سطح سواد و فرهنگ پایین هستند.

رئیس کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای مبارزه با مواد مخدر استان گفت: با توجه به فاصله زیاد میزان تحصیلات در استان در مقایسه با استان های دیگر باید به صورت جدی در رفع این مشکل اقدام شود زیرا فقر تحصیلی در استان یکی از چالش های این کمیته است.

وی گفت: برخلاف نظر همه که فقر و درآمد کم را در جامعه عامل اصلی اعتیاد و روی آوردن به مواد مخدر می دانند اما طبق سند جامع که در حال تنظیم است فقر فکری عامل اصلی آن بشمار می‌رود زیرا که هستند بسیار آدم های فقیر و با درآمد کم که هیچگونه اعتیاد به مواد مخدر ندارند و کاملاً سالم هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: ۴۲هزار و ۳۰۰نسخه کتابچه میان کارکنان آموزش و پرورش و ۱۶ هزار نسخه دربین والدین دانش آموزان در زمینه جلوگیری از مصرف مواد مخدر توزیع شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: