• چهارشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-6014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل شرکت آبفار سیستان و بلوچستان:

در برخی از نقاط روستایی استان آب‌های برکه مورد مصرف انسان و دام است

مدیرعامل شرکت آبفار سیستان و بلوچستان گفت: در برخی از نقاط روستایی متاسفانه آب‌های برکه مورد مصرف انسان و دام است و این بر هیچکس پوشیده نیست،

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، به نقل از آب و فاضلاب روستایی استان،  عبدالاحد ریگی افزود: هم‌اکنون ۱۳۰۰ روستا در سیستان و بلوچستان به صورت سقایی آبرسانی می‌شود و ۳۸۴ روستا نیز متقاضی آبرسانی سقایی هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در حال حاضر چاه‌های آب 176 روستا نیاز به کف‌شکنی دارد که اقدامات لازم در این راستا آغاز شده و همکاران این شرکت روند کارها را روزانه گزارش می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه در فصل تابستان قرار داریم و به دنبال گرمای هوا مصرف آب افزایش می‌یابد، افزود: علما و روحانیون مردم را نسبت به صرفه‌جویی در مصرف آب تشویق کنند.

ریگی گفت: 384 روستا متقاضی آبرسانی با تانکر هستند و 1300 روستا در حال حاضر در سیستان و بلوچستان به صورت سقایی آبرسانی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: 538 حلقه چاه آب در سطح روستاهای استان وجود دارد که 90 حلقه چاه آب کاملا خشک شده و باید چاه‌های جایگزین ایجاد شود که مدت زمان زیادی را می‌طلبد و همچنین 13.5 میلیارد تومان فقط برای حفر آنها  اعتبار لازم است.

وی بیان کرد: تعرفه آب با توجه به شرایط اقلیمی هر استان متفاوت است، در حوزه آب روستایی مصرف بیش از اندازه نداشته‌ایم و ضریب مصرف مردم روستایی خوب بوده و انتظار داریم باز هم از اسراف آب جلوگیری کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: بنا بر تبصره‌ای در قانون بودجه سال 96 نیز، 300 میلیون دلار دیگر نیز از صندوق توسعه ملی برای توسعه شبکه‌های آب روستایی کشور اختصاص یافته که امیدواریم این روند حمایتی در سال‌های آینده نیز مستمر باشد تا بتوانیم شبکه‌های آبرسانی را در تمام روستاها ایجاد کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: