• چهارشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-887-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان خبر داد:

صدور 15 مجوز بوم گردی در سواحل سیستان و بلوچستان

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری سیستان وبلوچستان با اشاره به احداث بوم گردی های ساحلی در چابهار وکنارک گفت: در سال جاری مجوز احداث 15بوم گردی در سواحل سیستان وبلوچستان صادر شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، آریا نارویی در شورای گردشگری افزود: به سرمایه گذاران بوم گردی وام 100میلیون تومانی با بهره چهار درصد از محل صندوق کارآفرینی امید اعطا می شود.

وی همچنین از آغاز عملیات احداث شهرک گردشگری در سواحل تیس چابهار تا سه ماه آینده خبر داد.

نارویی گفت: این چهار کپ گردشگری - ساحلی در مجموع به مساحت هشت هکتار در سواحل درک ( دربخش زرآباد کنارک)، ساحل کنارک، ساحل چابهار و ساحل روستای رمین (در شرق چابهار) ساخته می شوند.

وی در ادامه با اشاره به تمایل سرمایه گذاران برای احداث این مجموعه ها اظهار کرد: زیر ساخت این مجموعه های گردشگری تاپایان سال برای معرفی به سرمایه گذاران علاقه مند آماده می شود.

نارویی درباره تمایل سرمایه گذار ایرانی مقیم امارات برای احداث یک شهرک گردشگری 500میلیون دلاری در روستای تیس منطقه آزاد چابهار نیز گفت: مجوز احداث این شهرک گردشگری در زمینی به مساحت پنج هکتار در کنار قلعه پرتقالی های روستای تیس بزودی از سوی سازمان میراث فرهنگی صادر می شود.

به گفته وی با توجه به تمایل این سرمایه گذار، پروسه تخصیص زمین از سوی منطقه آزاد چابهار شروع شده وپیش بینی می شود عملیات احداث این شهرک تا سه ماه آینده آغاز شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: