• چهارشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-1990-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل:

مرگ چهار نفر براثر ابتلا به بیماری هاری درشمال استان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: از 675 مورد حیوان گزیدگی در شمال استان ،  4 نفر بر اثر ابتلا به بیماری هاری فوت کردند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر اکبری زاده افزود: وجود سگهای ولگرد در داخل شهر  به یک معضل تبدیل شده و خطرات بیماری هاری مردم را تهدید می کند.

وی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ، تعداد افراد حیوان گزیده ، در شمال استان ، نسبت به مدت مشابه سال قبل،  حدود دو برابر افزایش داشته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل در ادامه از مردم خواست در صورت گزیده شدن بلافاصله با مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی واکسن هاری دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: هاری ، بیماری مهلک ویروسی است که از طریق گاز گرفتن حیوانات آلوده مخصوصا سگ به انسان منتقل و پس از 4 تا 7 روز منجربه مرگ فرد بیمار می شود.

اکبری زاده تصریح کرد: یماری هاری یک بیماری کشنده است که توسط ویروسی که به سیستم عصبی حمله می کند ایجاد می شود. ویروس هاری در بزاق پنهان شده و معمولا توسط گازگرفتن حیوان یا انسان آلوده به فرد سالم منتقل می شود.

وی خاطرنشان کرد: اصلی ترین راه انتقال این ویروس، از راه گاز گرفتگی است، اما از طریق راه هایی مانند دستگاه گوارش، مخاط و پوست  نیز انتقال پیدا می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: