• پنجشنبه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-2190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار عنوان کرد:

سرانه آرد سراوان، 1800 تن در هرماه

فرماندار سراوان گفت: سرانه آرد در این شهرستان را 1800 تن در هرماه اعلام کرد و گفت: از این سهمیه 1050 تن به روستاها و 750 تن به نقاط شهری اختصاص دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، درویش نارویی در شورای آرد و نان این شهرستان افزود: بر اساس آخرین سرشماری سال 95 شهرستان سراوان 192 هزار نفر جمعیت است.

وی در ادامه در همین رابطه افزود: واقعیت تلخی است که حدود 15 هزار نفر جمعیت اتباع بیگانه ساکن این شهرستان هستند و بر جمعیت هدف خدمات دهی حوزه های مختلف افزوده شده اند.

نارویی خاطرنشان کرد: با توجه به خشکسالی های اخیر و پایین بودن توان خرید، مصرف نان شهروندان مخصوصاً در روستاهای شهرستان افزایش یافته است.

محمود یوسفی مدیر کل غله استان نیز در این جلسه گفت: باید برای رفع مشکلات حوزه نان مردم خارج از موضوع سرانه کار شود و نگاه دولت تدبیر و امید نیز در همین راستا بوده است.

یوسفی در ادامه با بیان این مطلب که هیچگونه محدودیتی برای احداث نانوایی آزاد پز وجود ندارد افزود: متقاضیان می توانند در این رابطه اقدام نمایند. اما ایجاد خبازیهای یارانه ای با مصوب کمیسیون استان قابل انجام است.

مدیرکل غله استان همچنی عنوان داشت: بیش از 150 هزار تن صرفه جویی در مصرف گندم انجام گرفته است و در همین راستا بر تداوم گشت های مشترک اداره صنعت، معدن و تجارت و شبکه بهداشت و درمان نه تنها در نقاط شهری بلکه در روستاها نیز تأکید کرد.

یوسفی در پایان ایجاد یک باب نانوایی در کله گان با توجه حجم مراجعات مردم برای تأمین نان مورد نیاز خود را خواستار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: