• پنجشنبه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-2584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سیستان و بلوچستان:

مبارك ترين امري كه در استان اتفاق اتفاده رويكرد بخش خصوصي است

استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان كه با حضور دكتر آخوندي وزير راه و شهرسازي و هيئت همراه  امروز استانداری تشكيل شد،بیان کرد: بر اين باورم كه برای اجرای عدالت حمل  و نقل ترکیبی با توجه به شاخص ها در اين استان باید مورد توجه ويژه جنابعالي (وزیر راه و شهرسازی) قرار گيرد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی افززود: مبارك ترين امري كه در استان اتفاق اتفاده است رويكرد بخش خصوصي است، 2900 ميليارد فقط بخش خصوصي در بندر چابهار تمايل به سرمايه گذاري كرده است و سومين استان كشور از نظر  میزان جذب  سرمايه خارجي هستیم كه يك بخش آن 240 ميليون دلار سرمایه گذاری هند در بندر و فرودگاه است.

 وی گفت: 940 ميليون دلار در اين استان در بندر شهید بهشتی چابهار سرمايه گذاري شده است.

استاندار در ادامه اظهار کرد: از سال 58 تا۹۲، ۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات تملك دارايي با احتساب ارزش پول در اين استان هزینه شده است .

هاشمی بیان کرد: عمق محروميت های این استان بگونه اي بوده كه اين سرمايه گذاري ها خودش را برجسته و نمايان نكرده است كه بگويم منتج به رفاه نسبي مردم شده باشد ولي در اين دولت ظرف چهار سال بيش از 12 هزار ميليارد تومان سرمایه گذاری شده است.

استاندار در ادامه گفت: ۳ هزار و ۲۰۰ ميليارد تومان برای آبياري تحت فشارمان در 46 هزار هكتار از دشت سیستان و 1000 ميليارد تومان نیز برای آبياري در جنوب استان سرنایه گذاری شده است.

وی خاطرنشان کرد: 1 ميليارد و 800 ميليون دلار برای گاز رسانی به استان از محل بند "ق" تبصره 2 صرف شده كه سال گذشته 760 ميليارد تومان برای انتقال خط گاز به زاهدان جذب شد و  براي اولين بار گاز وارد مرکز استان شد .

هاشمی تصریح کرد: انرژي و شبكه حمل و نقل دو ركن توسعه  هستند؛هم اکنون  1100 مگابايت برق استان وارداتی و از بيرجند و بم تامين مي شود . 600 مگابايت كسري برق براي روشنايي داريم .

وی ادامه داد: ۷۴۰ مگابايت نیروگاه توسط یک سرمايه گذار و شهروند بلوچ مقيم تانزانيا كلنگ زنی شد كه 540 مگابايت آن قطعي شده و 200 مگابايت نیز به قرارداد قبلی اضافه  می شود ؛ تاسيسات آن در بندر آماده براي انتقال است.

وی گفت: 160 مگابايت نیروگاه سیکل ترکیبی در چابهار كلنگ زنی شد و 500 مگابايت هم به دستور رئيس جمهور در سفر وزير نيرو به استات مصوب شد؛ یعنی تولید 1400 مگابايت  برق که 300 مگابايت بيش از میزانی است که در  تاريخ استان برق تولید شده است.

هاشمی بیان کرد: در كدام استان 37 شهر آن فاقد گاز بوده؛ در این استان فقط ايرانشهر  خوشبينانه 70 در صد جمعيت مردم از نعمت گاز برخودار بودند اما 36 شهرستان فاقد گاز بوده و در اين دولت گازرسانی به سهرهای استان مصوب شد.

وی اذعان کرد: هم اکنون 350 كيلومتر لوله گذاری شبکه گازرسانی در سطح  شهر زاهدان در حال اجراست و 350 كيلومتر دیگر نیز از مرداد ماه به بعد لوله گذاری خواهد شد كه جمعا  700 كيلومتر و حدود  350 تا 400  کیلومتر لوله گذاری شبکه گاز شهری براي سال آینده قرار داد بسته شده است.

وی افزود: این اتفاقات مبارك زمينه اوج گرفتن در مسير توسعه در سطح استان در بخشهای مختلف اعم از بندر چابهار ، راه آهن ، راه ها و غیره رقم می زند.

هاشمی خاطرنشان کرد: در سفر اخير دکتر نوبخت و چيت چيانبه استان، 1800 ميليارد تومان به بخشهای آب و برق منابع مالی اختصاص یافت. يعني دستور اجرا صادر شده است كه انجام بدهيم .

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: براي اولين بار در سطح استان ۲ بيمارستان بخش خصوصي با بیش از 90 تخت در زاهدان  كلنگ زنی شد.

وی تصریح کرد: در حوزه سيستان طی چندین سال که منطقه ويژه اقتصادي راه اندازی شده حتی  يک چراغ واحد تولیدی در آن روشن نشده بود و 800 واحد مسکن مهر ساخته شده در رامشار خالي از سكنه است به اميد اينكه در انجا یک واحد صنعتي ایجاد شود .

هاشمی گفت: در دولت تدبیر و امید، كلنگ ۴ واحد صنعتی براي اولين بار در منطقه رامشار به زمین زده شد که در طول  تاريخ سیستان بی نظیر است که  شستا و ايدرو برای سرمایه گذاری ورود کند.

استاندار گفت: این استان به نمايندگي از سوی جمهوري اسلامي ايران به دنبال ایفای نقش منطقه اي است و به همین منظور به جلب همکاری با کشورهای آيورا با حدود 2 ميليارد و 200 ميليون نفر جمعيت و 21 كشور عضو می اندیشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: