• شنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-2684-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ضرر تجار منطقه آزاد چابهار در پی هزینه‌های سنگین اقامتی و گردشگری

رئیس هیئت مدیره جامعه بازاریان وصنوف خدماتی منطقه آزاد چابهار با اشاره به رکود گردشگر در نیمه نخست سال در چابهار خواستار کاهش نرخ بلیط هواپیما به مقصد چابهار شد.

عباسعلی اکبری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا -منطقه سیستان وبلوچستان با اشاره به رکود بازار در 6ماهه اول سال اظهار کرد: شرایط اقلیمی و جوی گرم چابهار در نیمه اول سال موجب کمبود گردشگر و متضرر شدن تجار منطقه آزاد چابهار می شود.

وی افزود: در نیمه اول سال اکثر گردشگران با هواپیما به چابهار و دیگر نقاط گردشگری جنوب کشور می روند که به دلیل نرخ بالای بلیط هواپیما به این بندر، در این مدت رکود گردشگران را در چابهار شاهد هستیم.

به گفته رئیس جامه بازایان منطقه آزاد، باوجود آنکه چابهار از نقاط بکر گردشگر پذیر کشور است اما نرخ بلیط و اقامت در این بندر بسیار بیشتر از بقیه نقاط گردشگر پذیر است به طوری که نرخ بلیط واقامت در این بندر 4برابر کیش و قشم است.

اکبری تاکید کرد: علاوه بر رکود گردشگر ،آزاد سازی نرخ ارز و در پی آن افزایش نرخ عوارض کالا به دوبرابر نیز صدمات جبران ناپذیری به تجار منطقه آزاد چابهار وارد کرده است.

وی با اشاره ضرر بسیار زیاد سرمایه گذاران خاطرنشان کرد: تجار منطقه آزاد چابهار درپی افزایش فشارها در حال برنامه ریزی برای خروج از منطقه آزاد هستند به طوری که برخی از نمایندگی های برندهای معروف درحال رایزنی برای واگذاری حق امتیاز خود هستند.

شایان ذکر است جامعه بازاریان با1700واحدتجاری درقالب 8مجتمع در پیکره تجاری منطقه آزاد چابهار در حال فعالیت هستند

به گزارش ایسنا پیش تر نیز معاون گردشگری منطقه آزاد چابهار در گفتگو با ایسنا با انتقاد ازگران بودن تورهای چابهار گردی گفته بود: بهترین زمان برای گردشگری درچابهار فصول سرد سال است اما به دلیل گران بودن تورهای چابهار فقط در نوروز شاهد حضور چشمگیرگردشگران در این بندر هستیم .

به گفته نصیر بارکزهی قیمت تورهای چابهار گری بالاتر از تورهای ترکیه ودبی است که تعدیل ونظارت برقیمت ها و کمک به آژانس های چابهارگردی از اولویت های سازمان منطقه آزاد چابهار در سال 96،سال مقصد گردشگری سیستان وبلوچستان،است. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: