• شنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-2490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بخشدار:

به زودی سه ایستگاه دیجیتال تلویزیونی در خاش فعال خواهد شد

بخشدار مرکزی شهرستان خاش ضمن اعلام این خبر، هدف از راه اندازی شبکه دیجیتال تلویزیون در این منطقه مرزی را اهمیت دادن به تولیدات بومی و محلی کشورمان و بهره گیری هموطنان از شبکه های مختلف صدا و سیما عنوان کرد.

مجتبی شجاعی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: بخش مرکزی خاش به عنوان بخشی گسترده، مرزی و پرجمعیت با غالب سکنه روستایی و با توجه به اینکه بسیاری از ساکنان روستایی از مشاهده برنامه های تولیدی شبکه های سراسری و استانی محرومند، دولت تدبیر و امید در تلاش است با تامین حداقل امکانات نسبت به رفع این مشکلات اقدام کند.

وی با تقدیر از مسئولین صدا و سیمای استان اظهار کرد: زیرساختهای تلویزیون دیجیتال از محل اعتبارات استانی و منابع داخلی سازمان صدا و سیما فراهم شده است و با مشارکت شهرستان در تامین برخی امکانات اولیه در این مرحله در سه نقطه سنگان، پشت کمال، اسلام آباد گرنچین طی یک ماه آینده نصب خواهد شد.

وی ادامه داد: با راه اندازی تلویزیون دیجیتال در پشت کوه بخش مرزی مرکزی خاش حدود 18 هزار نفر از اهالی این منطقه قادر خواهند بود شبکه های دیجیتال سیما را دریافت کنند.

بخشدار مرکزی خاش بیان کرد: نگاه کیفی به کارها و بهره گیری از ظرفیتهای داخلی گره گشای امور مردم در ابعاد مختلف است که  یکی از جهت گیری های توزیع اعتبارات و اجرای طرحهای دولت در نقاط روستایی توجه به همین نکته در کنار شاخصهای قانونی و اولویتهای کاری در منطقه است.

وی ادامه داد: در سال گذشته نیز اهالی منطقه بلوچ اباد پشت کوه بخش مرکزی و روستاهای اطراف از این نعمت برخوردار شدند و با پیش بینی های انجام شده و هماهنگی با صدا و ییمای استان که در این شاخص خوب درخشیده است، چند نقطه دیگر از جمله منطقه مرزی روتک، دشت آبخوان، کارواندر و مناطقی از پشت کوه در فاز سوم بهره مندی از شبکه های دیجیتال هستند که با قول مساعد صدا و سیمای استان به محض ایجاد زیرساختهای نصب تجهیزات توسط شهرستان، تجهیزات اصلی فنی طی سالجاری نصب خواهند شد .

شجاعی از پشتیبانی فرمانداری شهرستان در تامین زیرساختها و همکاری دهیاران و شوراهای روستایی تقدیر کرد و ادامه داد: امیدواریم طی ماه جاری سه نقطه سنگان و اسلام آباد گرنچین و پشت کمال که زیرساختهای آن در حال فراهم شدن است و از سویی تجهیزات آن‌ توسط صدا و‌ سیما خریداری و به منطقه اختصاص داده شده است نصب و مردم از این نعمت برخوردار شوند.

بخشدار مرکزی خاش ادامه داد: برخی از نقاط روستایی این بخش مانند شوگه، تلگزی، خان بی بی و غیره از پوشش برنامه های صدا و سیما محروم هستند که امیدواریم مسئولان صدا و سیما با همکاری دولت به رفع مشکلات آنها نیز کمک کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: