• دوشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-3684-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون دریایی وبندری اداره کل بنادر سیستان و بلوچستان بیان کرد:

تخلیه و بارگیری بیش از 295 هزار تن کالا در بندر چابهار

بندر شهید کلانتری چابهار که در مواقع بحرانی و با ظرفیت زیر هزارتن طراحی شده با تخلیه بیش از 3هزار تن کیسه در روز رکورد زد. 

معاون دریایی وبندری اداره کل بنادر سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا در چابهار با اشاره به رشد 110 درصدی واردات غیر نفتی د ر سه ماهه نخست سال جاری در بندر چابهار اظهار کرد: در جريان تخليه كشتي Aysenaz s حامل كالاي اساسي كيسه اي از تايلند، با تخليه 3 هزار و 480 تن كيسه در روز از ثبت ركورد تخليه كالا از كشتي در بندر شهید کلانتری خبر داد .

سید حسن ابراهیمی افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 295 هزارو 274 تن کالا مواد نفتی و غیر نفتی در بندرچابهار تخلیه و بارگیری شد که از این میزان 186 هزارو 458 تن مواد نفتی و 108 هزارو 816 تن مواد غیر نفتی کانتینر بوده است.

وی از رشد49درصدی تخلیه وبارگیری کانتینر در سه ماهه نخست سال جاری خبرداد و گفت: دراین مدت عملیات تخلیه و بارگیری کانتینری بیش از 5 هزارو TEU916 بوده است .

به گزارش ایسنا چابهار دارای دو بندر شهید کلانتری و شهید بهشتی است که به گفته مسولان بندری فاز اول توسعه بندر شهید بهشتی ظرفیت آن را از 6میلیون تن افزایش می دهد به طوری که هدف اصلی از توسعه این بندر افزایش ظرفیت تخلیه وبارگیری کانتینر در چابهار است.

  فاز اول بندر شهید بهشتی چابهار شامل دوپست اسکله کانتینری با ظرفیت 550هزار TEU ) 3.5میلیون تن) درسال و سه پست اسکله کالای عمومی با ظرفیت 2.5 میلیون تن درسال  است.

 لازم به یادآوری است کشتی های کانتینری که به چابهار می آیند فرآیند تخلیه وبارگیری را در بندر شهید کلانتری انجام می دهند. اسکله شهید کلانتری دارای یک پست چند منظوره و سه پست کالاهای عمومی است . این بندر برای بخش اسکله های اضطراری و ارائه خدمات حمل و نقل دریایی با ظرفیت زیر هزار تن طراحی شده است و در سال های 61 و 62 سازمان بنادر و دریانوردی به سبب اهمیت بندر چابهار در مواقع بحرانی ظرفیت حمل و نقل دریایی آن را 800 هزار تن در نظر گرفت و پس از گذشت چند سال با ایجاد لایروبی، پست اسکله و نصب موج شکن، ظرفیت بندر را به 2 میلیون و 500 هزار تن افزایش داد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: