• سه شنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-4184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد:

سیاست‌های مالیاتی ابزاری کارآمد جهت رونق توسعه اقتصادی در استان

استاندار سیستان و بلوچستان از سیاست های مالیاتی در چارچوب شرایط خاص استان بعنوان ابزاری کارآمد جهت رونق توسعه اقتصادی و جذب سرمایه گذار در استان یاد کرد که می توان با اعمال سیاست های متفاوت و متعادل موجبات جذب سرمایه گذار را فراهم کند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی در دیدار مدیرکل امور مالیاتی استان افزود: سیاستهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی می بایست با شرایط اعطای معافیت های ویژه و متفاوت تر از سایر استانهای برخوردار برای مودیان این استان لحاظ گردد تا شاهد خروج سرمایه و سرمایه گذار از استان نباشیم

وی اظهار کرد: ایمان مردم به مالیات با مشاهده اثرات آن در محیط زندگی، توسعه ، رفاه و پیشرفت و مشارکت شان در این امر کار ساده ای نیست.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: تعامل، هم اندیشی و ارتباط بین دولت با آنانی که در ایجاد منابع مالی کشور و خروج اقتصاد از وضعیت تک بعدی که دسترسی به استحکام اقتصادی را میسر می سازد ،یک ضرورت است.

هاشمی سواد مالی را جز ضرورت های امروز بشر دانست و خاطرنشان کرد: طرح جامع مالیاتی با روی آوری به تکنولوژی روز سواد خاص خود را می خواهد لذا بخشی از آن به این مربوط می شود که چگونه از داشته هایتان استفاده کنید و چنانچه حکومتی فاقد سواد مالی باشد اقتصاد کشور در مواجه با  2 پدیده رکود و تورم مهار نشدنی سقوط خواهد كرد.

وی تصریح کرد: دولت جهت تامین هزینه های جاری و انجام فعالیت های عمرانی و زیرساختی نیاز به منابع مالی دارد که مالیات یکی از مهمترین منابع درآمدی دولت در تامین هزینه های جاری و حتی اجرای زیرساخت های اقتصادی کشور می باشد.

وي با بیان اینکه نقش سازمان امور مالیاتی در اقتصاد نباید کمتر از نقش وزارت نفت ارزیابی شود در ادامه گفت: اگر نبض اقتصاد کشور با نبض ملت گره بخورد و معتقد باشيم که این نبض ها با هم مرتبط هستند که اگر یکی از نبض ها از جریان بیفتد دیگری را از پویایی و تحرک باز می دارد و وزن آن را از لحاظ اقتصادی دچار نقص مي كند.

هاشمی تاکید کرد: پرداخت به موقع مالیات موجب پیشرفت و آبادانی هرچه بیشتر استان و کشور می شود و نیاز است در این خصوص فرهنگ سازی لازم صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: ایمان مردم برای پرداخت مالیات زمانی تقویت پیدا می شود که آثار حاصل از دریافتی ها و انباشت آن در خزانه ي کشور به خوبی خودش را با توسعه و رشد شاخص ها در بخش های مختلف کشور نمایان کند و اثرات آن بر مودیان ملموس باشد. 

استاندار گفت: همانطور که مردم ایران اسلامی در سخت ترین شرایط حاکم بر کشور از جان و مال خویش با ایثار و انفاق برای ماندن کشور گذشتند، لذا سوق دادن مردم به سوی رفتار مالیاتی منضبط و هماهنگ کار سختی نیست.

هاشمی ادامه داد: اگر تا امروز اين مهم شكل نگرفته است شاید بخشی از آن به نوع و چگونگی رابطه متولیان امور مالیاتی با مودیان برمی گردد.

وی ادامه داد: توجه ویژه به ظرفیت های داخلی کشور رکن اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی است که درآمدهای مالیاتی از ظرفیت های مهم کشور در این زمینه هستند و با وصول به موقع مالیات از مودیان می توان از این درآمدها در راستای رشد و توسعه کشور استفاده کرد.

به گفته استاندار ،وزن مالیات از منظر اقتصادی به مراتب از نفت بیشتر است زیرا  انسان ها پشتوانه ایجاد منابع مالیاتی هستند. هاشمی تصریح کرد: باید دولت خود را به مرحله ای از ارتباط و رفتار  با ملت برساند که یکایک ملت به این مرحله برسند که پیشرفت در گروی مشارکت در بخشهای مختلف است.

استاندار سیستان و بلوچستان بر وصول مالیات بر مبنای اعتماد متقابل میان امور مالیاتی و مودیان مالیاتی تأکید کرد.

وی اضافه کرد: شرط رسیدن به این مهم زیستن درست با مردم و بطور خاص با تولیدکننده و تامین کننده منابع مالی کشور است که باید مورد کرامت و احترام باشند و شیوه پاسخگویی به آنان شفاف ،صریح ، قانونمند و با انعطاف باشد .

استاندار میل به بودن در کنار دولت را از صفات و ویژگی های دولت، ملت برشمرد و افزود: وقتی می توانیم بگوییم دولت ملت هستیم که ملت مسئولانه در هر بخشی که وظیفه دارد خودجوش و با رغبت و عشق عامل شود.

وي بيان كرد: برای دستیابی به شناخت مردم  بعنوان رکن ، جریان و مرجع در کشور ، نیازمند بازنگری در نوع نگاه به ملت خواهیم بود. 

استاندار در پایان به حساسیت و سختی های کار کارکنان ادارات مالیاتی اشاره کرد و افزود: کار وصول مالیات بسیار حساس و خطیر می باشد چرا که همزمان باید هم به تکالیف قانونی عمل کنند و هم رضایت مودیان مالیاتی جلب شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: