• چهارشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-3090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کاهش 100 درصدی آمار مبتلایان به مالاریای فالسیپاروم در سراوان

مدیر شبکه بهداشت و درمان سراوان گفت: با تلاش شبانه روزی تیم های بهداشتی شبکه بهداشت و درمان سراوان، آمار مبتلایان به مالاریای فالسیپاروم و ویواکس به ترتیب 100 و 53 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر رضا رضازاده در شورای بهداشت این شهرستان افزود: از 158 مورد مثبت مبتلا به مالاریا در سال 1393 حدود 147 مورد ويواكس و 11 مورد فالسيپارم بودند.

وی ادامه داد: امسال 8 مورد جدید مبتلا به ويواكس گزارش شده که از این تعداد 3 مورد انتقال محلی و  5 مورد وارده از کشورهای همسایه بوده است كه نسبت به مشابه سال گذشته پنجاه وسه درصد كاهش موارد بوده و در فالسيپارم صد در صد كاهش داشته ايم به گونه ای که آمار مبتلایان جدید این نوع به صفر رسید.

رضازاده تصریح کرد: با هدف کنترل بیماری و پیشگیری از انتقال، ساليانه دو نوبت عمليات سمپاشي در کانون های آلوده این شهرستان انجام می شود.

وی  توزيع پشه بند آغشته به حشره کش، لاروكشي، عمليات مه پاشي وبرگزاري كلاسهاي آموزشي براي تمامی کارکنان را از جمله اقدامات موثری برشمرد که منتج به کاهش قابل توجه آمار مبتلایان شد.

وی ابراز امیدواری کرد: در هيچ شهرستاني از كشور مورد انتقال محلي بيش از يك مورد در ده هزار نفر جمعيت نداشته باشيم وتا سال 1398 انتقال محلي از كشور حذف شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: