• سه شنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-1087-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار بیان کرد:

ثبت روز ملي سيستان و بلوچستان در تقويم از برنامه‌هاي در دست اقدام

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ثبت روز ملي سيستان و بلوچستان در تقويم ملي از برنامه هاي در دست اقدام است و از منظر تاريخي، سياسي و فرهنگي بررسي لازم صورت بگیرد كه چه موردي در تقويم ملي بعنوان روز ملي سيستان و بلوچستان ثبت شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی در کارگروه گردشگری استان افزود: معرفی سیستان و بلوچستان به عنوان مقصد گردشگری توجه خاص مديران ميراث فرهنگي و گردشگري ، صنعت ، ارشاد اسلامی و ديگر دستگاهها را مي طلبد و بايد هر روز يك برنامه در جهت توسعه گردشگري استان اجرایی شود. 

استاندار سيستان و بلوچستان بيان كرد: سهم اشتغال استان از گردشگري در سطح ملي  و منطقه ای بسيار اندک و فعلا این سهم  بیشتر داخلي و درون استاني پیش بینی شده است.

هاشمي با تاکید بر فعال كردن دبيرخانه دائمي کارگروه گردشگري استان برای برگزاري نمايشگاه ها ، جشنواره ها و  همايش های گردشگری در قواره ي ملي و جهاني افزود: اين دبيرخانه با هدف واگذاری نقش ها به بخش خصوصی باید دارای پشتوانه قوي علمي ، مردمي، کارشناسی و اجرايي باشد و به همین منظور اعضاي اصلي اين دبيرخانه ، ظرف ده روز پيشنهادات خود را به دبيرخانه ارائه دهند.

وی رسالت مهم دبيرخانه کارگروه گردشگری استان  را با توجه به مقصد شدن سیستان و بلوچستان برای گردشگري در سال جاری ،حضور در  نمايشگاههاي كشوري و جهاني عنوان کرد زيرا به معرفی و شناخته شدن در سطح ملي و جهاني نياز داریم.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اينکه باید مشاركت همه ي استان ها و كشورهاي همسايه را معطوف برگزاری همایش ها و جشنواره های گردشگری کرد ،اظهار داشت : اين جشنواره ها با هدف بازتاب ملي و جهاني باید در قواره ملي  با حضور حداقل ده كشور برگزار شود و اين جز با شناخت از جامعه هدف و ذائقه  مردم ميسر نخواهد بود.

وي با اشاره به بعد مسافت طولانی این استان با ديگر استان هاي كشور تاكيد كرد : برجستگی جشنواره های گردشگری به گونه ای باشد كه مسافت ها و فاصله ها را كاهش داده و  سبب رونق و شور زندگي در مردم استان شود.

وی ادامه داد: هر چقدر میزان جذب فعالان گردشگری بيشتر و حضورشان در استان افزايش يابد موجب رونق اقتصادي و شروع يك اشتغالزايي مداوم  خواهد شد.

هاشمي ضمن تاكيد به حضور مشاوران حرفه اي و قوي در بخش برپايي جشنواره ها و ارتباط قوي با آژانس هاي كشوري افزود: بايد به كمك آژانس هاي گردشگری كشوري و استانی  معرفی سیستان و بلوچستان بعنوان  مقصد ناشناخته گردشگري کشور در سال 96 برجسته شود که اين آغاز توسعه اي بزرگ در قواره جهاني شدن خواهد بود.

استاندار سيستان و بلوچستان  ضمن توصیه به اجرای ايده هاي نو در زمینه گردشگری گفت: راه اندازی جشنواره دريايي با فراهم نمودن امکانات مناسب از جمله کشتي ها و رستوران هاي زيبا با امكانات و غذاهاي دريايي بهمراه موسيقي محلي برای جذب گردشگران موثر خواهد بود . 

وي برپايي جشنواره هاي متعددی همچون هنری و فرهنگی ، حنابندان ، رمضان ، محرم و معرفی تفاوت این سنت ها با ديگر استان ها را مورد تاکید قرار داد و افزود : برپایی جشنواره هنر جذابیت های هنری و فرهنگی  منطقه از جمله موسيقي ، تئاتر، لباس را می تواند بخوبی معرفی نماید علاوه بر آن، برپايي جشنواره هاي منطقه اي با كشورهاي همسايه از جمله آيين سنتي ازدواج و مراسم خاص حنابندان حائز اهمیت است.

استاندار با اشاره به ثبت جشنواره کویر لوت در تقويم ايران و پيگيري دبيرخانه در اين راستا بيان كرد: ادارات عضو اصلي اين دبيرخانه با فعالیت بیشتر،  ضمن رايزني با ميراث فرهنگي كشور برای  برپايي جشنواره پياده روي لوت برنامه ریزی نمایند. وي حضور فدراسيون هاي ورزشي را جهت رونق ورزش هاي ساحلي و محلي استان مهم برشمرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: