• چهارشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-4484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در جلسه کمیته برنامه ریزی مطرح شد:

۱۶۴ میلیارد ریال اعتبارات شهرستان زاهدان

معاون هماهنگی و بودجه سازمان برنامه و بودجه سیستان و بلوچستان در جلسه کمیته برنانه ریزی که صبح امروز در فرمانداری برگزار شد گفت: کل اعتبار ابلاغ شده به شهرستان زاهدان در سال ۹۶،  ۱۶۴ میلیارد و ۲۱۶ میلیون ریال است  که از دو منبع استانی و دو درصد نفت و گاز و منبع قانون استفاده متوازن از امکانات کشور – استانی و ملی تامین شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، به نقل از فرمانداری، مهرداد عرب بیان کرد: از منبع استانی و دو درصد نفت و گاز مبلغ ۸۹۳۳۲۸میلیون ریال تامین که رقم اسانی۳۲۳۷۰۰میلیون ریال و رقم دو درصد نفت و گاز مبلغ ۵۶۹۶۲۸ میلیون ریال است و نسبت به سال گذشته ۹۲درصد رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: اعتبارات این منبع در غالب ۲۸ فصل، ۷۲ برنامه و ۲۹۲ پروژه لحاظ شده که ۱۹۰ پروژه به صورت مستمر، ۹۵ پروژه به صورت نیمه تمام و ۷ پروژه نیز جدید تعریف شده است.

وی بیان کرد: همچنین علاوه بر مبالغ فوق، مبلغ ۷۴۸۸۳۲ میلیون ریال از محل قانون استفاده متوازن از امکانات کشور شامل ۹۰۴۶۶ میلیون ریال متوازن استانی و ۶۵۸۳۶۶میلیون ریال متوازن ملی به شهرستان اختصاص یافته که نسبت به سال گذشته از رشدی معادل ۵۱درصد برخوردار و اولویت با پروژه های نیمه تمام بوده است.این منبع با توجه به رعایت عملیات مجاز دستورالعمل ابلاغی در قالب ۱۳فصل، ۲۴برنامه و ۱۰۶پروژه مستمر و نیمه تمام توزیع گردیده است.

این مسئول گفت: درصد افزایش اعتبارات نسبت ابتدای امسال نسبت به اول سال ۹۵، ۶۰ درصد رشد داشته است که این نشان از نگاه مثبت دولت تدبیر و امید به سیستان و بلوچستان است.

عرب خاطرنشان کرد: بیشترین اختصاص اعتبارات به ترتیب مربوط به فصل آب و فاضلاب با 24.57 درصد، فصل حمل و نقل با 18.59 درصد، فصل آموزش و پرورش با 7.20 درصد و فصل فرهنگ و هنر با 6.69 درصد و فصل توسعه و خدمات شهری ، روستایی و عشایری با 6.14 درصد می باشد.

وی یادآور شد: اعتبار شهرستان زاهدان در ابتدای سال ۹۵، مبلغ ۹۶۱ میلیارد ریال بوده که این رقم در انتهای سال از کلیه منابع به ۲۲۴۲میلیارد ریال افزایش و از رشدی معادل ۱۳۳درصد بر برخوردار بوده ، همچنین تخصیص آن معادل ۲۷درصد (۵۹۸میلیارد ریال) و در قالب ۴۱۵ پروژه توزیع شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: