• پنجشنبه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-9614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بیان کرد:

اختصاص 25 درصد اعتبارات وزارت بهداشت به سیستان وبلوچستان

رئیس مرکز بهداشت شهرستان چابهار با اشاره به اختصاص 25درصد اعتبارات وزارت بهداشت به سیستان وبلوچستان گفت: از سال 57تا 92تنها 30میلیارد تومان در توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی چابهار سرمایه گذاری شده واین درحالی که تنها در 4سال گذشته 80میلیارد تومان در  توسعه زیرساخت ها هزینه شده است.

دکتر مصطفی احمدی مقدم در گفت وگو با خبرنگار ایسنا در چابهار با اشاره به توسعه شاخص های بهداشتی و درمانی در چابهار اظهار کرد: تنها در 4سال اخیر بیش از دو برابر اعتبارات درمانی 30سال گذشته برای توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی شهر 260هزار نفری چابهار هزینه شده است.

وی بیان کرد: در سفر دو سال پیش مقام عالی وزارت به شهرستان چابهار عملیات احداث 8مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی آغاز شد.

وی افزود: 5 مرکز بهداشت شهری به بهره برداری رسیده و این درحالی است 3مرکز خدمات سلامت روستایی با پیشرفت فیزیکی 85 درصد به زودی افتتاح می شود.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان چابهار با بیان اینکه از 82خانه بهداشت روستایی چابهار، 75خانه دارای بهورز هستند تاکید کرد: جذب 14بهورز برای خانه های بهداشت باقی مانده در دستور کار است.

وی با اشاره به اختصاص 30میلیارد تومان برای توسعه زیر ساخت های درمانی شهرستان تصریح کرد: در سه سال گذشته بیش از 9هزار مترمربع فضای جدید درمانی با اعتبار 19میلیارد تومان در بیمارستان 158تخته خوابی شهرستان چابهار ساخته شده است.

رئیس مرکز بهداشت چابهار با اشاره به افتتاح بخش های جدید در بیمارستان امام علی چابهار گفت:بخش های ام آر ای،سی تی اسکن و آی سی یو با 26تخت که بزرگترین آی سی یو جنوب شرق کشور است تاکنون به بهره برداری رسیده است.

به گفته احمدی مقدم بخش های غربال گری سرطان و کلینیک ویژه بیمارستان 158تخته خوابی نیز با 85درصد پیشرفت فیزیکی به زودی به بهره برداری می رسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: