• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-3490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

درپی پیگیری مشکلات اینترنتی روستاهای شهرستان قصرقند؛

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات سیستان وبلوچستان:
بیش از 1500روستای استان امسال از اینترنت پرسرعت بهره‌مند می‌شوند

نماینده دهیاری های بخش تلنگ شهرستان قصرقند گفت: جمعیت 20هزار نفری روستاهای بخش تلنگ تنها با یک دکل ایرانسل اینترنت رسانی می شوند و مردم مجبورند برای انجام کارهای خود فاصله 100کیلومتری را تامرکز شهر طی کنند.

خالد هوت در گفت وگو با خبرنگار ایسنا در چابهار با اشاره به مشکلات اینترنت 74روستای بخش تلنگ اظهار کرد: غالب جمعیت 20هزار نفری روستای های بخش تلنگ جوانان و دانشجویان هستند و این درحالی است تنها یک دکل ایرانسل برای اینترنت رسانی به همه روستاهای تلنگ در مرکز بخش تعبیه شده است.

وی افزود: اکثر روستاهای بخش تلنگ در فاصله های زیاد از مرکز بخش قرار دارند و این درحالی است اینترنت روستاهای نزدیک به مرکز بخش نیز مدام قطع و وصل می شود.

دهیار شدیک بخش تلنگ خواستار افزایش دکل های ارتباطی شد و تاکید کرد: باپیگیری های مداوم برد دکل ایرانسل مرکز بخش افزایش یافته اما همچنان توان پاسخویی به این حجم از جمعیت در روستاهای دور دست را ندارد.

به گفته هوت، اینترنت تمام بخش تلنگ از همین دکل ایرانسل تعمین می شود و مشکلات زیادی را برای مردم آن به وجود آورده که مجبورند برای انجام کارهای خود گاها فاصله های 100کیلومتری را تا شهر طی کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان: اینترنت رسانی به 4500 روستا در قالب طرح USO

مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان نیز در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه برقراری اینترنت پرسرعت روستاهای سطح کشور از طریق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و در قالب طرح های پروژه USO اجرا می شود خاطرنشان کرد: درقالب طرح USO سال 94 بیش از 3هزار روستای استان با پیمانکاری کنسرسیوم آوا سل در سال گذشته اینترنت رسانی شدند، همچنین خدمت رسانی به  بیش از 1500روستای دیگر در سال جاری نیز با پیمانکاری کنسرسیوم همت آغاز خواهد شد که  روستاهای بخش تلنگ قصرقند نیز جزو تعهد این کنسرسیوم می باشد.

نیک محمد بلوچ زهی تاکید کرد: علاوه بر طرح فوق ، راه اندازی سایت GSM/WLL برای تقویت سیگنال های ارتباطی بخش تلنگ در دستور کار مخابرات منطقه سیستان و بلوچستان قرار گرفته است چراکه مردم این بخش علاوه بر مشکل اینترنت با اختلال ارتباطی در تماس های خود روبرو هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: