• جمعه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-4684-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بخشدار عنوان کرد:

سرمایه گذاری 520 میلیارد ریالی دولت در زمینه آب روستایی خاش

بخشدار مرکزی خاش در بازدید از منطقه دشت رباط دهستان کوه سفید گفت: طی چهار سال اخیر حدود 521 میلیارد ریال اعتبار در حوزه آب در بخش مرکزی خاش هزینه شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان مجتبی شجاعی بیان کرد: این میزان اعتبار در عرصه ۱۰ هزار کیلومتر مربعی وسعت این بخش مرزی با حدود ۷۵ هزار نفر جمعیت روستایی در ۵ دهستان اقدامی ارزشمند و قابل توجه هم به لحاظ رقمی اعتباری و هم از حیث حجم کار و تعداد جمعیت بهره مند روستایی است.

بخشدار مرکزی خاش در ادامه بیان کرد: این امر نشان از توجه دولت در توسعه زیرساختهای حیاتی و اساسی در روستاها ست.

شجاعی افزود: بخش مرکزی خاش دارای ۸ مجتمع تحت پوشش و حدود ۳۰ چاه بوده و آبرسانی به حدود بیش از  ۲۰ هزار خانوار  با ظرفیت فوق در بخش مرکزی خاش انجام می‌شود.

وی با اشاره به تعدادی از پروژه های شاخص آبرسانی بخش مرکزی طی سالهای اخیر که تکمیل و یا در برنامه تکمیل است گفت: 22 پروژه شاخص از جمله دشت آبخوان، چاه زمان، مجتمع شهید پرویزی دوربن، دشت موزون، چاه شماره 3 کلچات، پی گل، پشته کمال از جمله برخی این طرح ها هستند که هر کدام ماموریت آبرسانی به تعداد کثیری از روستاها را برعهده دارند.

شجاعی کمیته برنامه ریزی شهرستان را از قوت ها و بازوان خدمت رسانی و طراحی رشد منطقه برشمرد و ادامه داد: به همت و با مصوبات اخیر دولت و پیگیریهای صورت گرفته، ان شاءالله در سالجاری شتاب دهی به آبرسانی روستاهای بخش مرکزی خاش نسبت به سالهای گذشته از رشد مطلوبی برخوردار خواهد بود که می‌توان گفت شاخص آن کلنگ زنی عن قریب فاز دوم مجتمع بزرگ آبرسانی دشت آبخوان است.

بخشدار مرکزی خاش اظهار کرد: از طرفی اهمیت حیاتی تامین آب آشامیدنی سالم به عنوان یک شاخص مهم برخورداری و در عین مهمترین مولفه "سلامت اجتماعی" در بخش مرکزی خاش مورد توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در کنار موضوع تامین آب و اجرای پروژه ها و حتی پر اهمیت تر نسبت به آن موضوع کمبود آب و و کاهش نزولات آسمانی و افت سطح آبهای زیرزمینی و برداشتهای بی رویه در بخش های مختلف و عدم رعایت و صرفه جویی در مصرف آب است که این بخش نیاز به عزم عمومی و فرهنگ سازی و اراده جمعی و به میدان آمدن همه ظرفیتها و عمدتا ظرفیتهای اجتماعی و دینی دارد.

شجاعی همچنین با تقدیر از معاونت عمرانی استانداری و شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گفت: از دغدغه های اصلی این بخش رفع مشکلات آب در مناطقی از دشت رباط، همت آباد شکاری، بخشی از دهستان اسماعیل آباد، بخشهایی از دهستان پشتکوه، مناطقی از دهستان سنگان به عنوان شاخص خوشه تولیدی و گردشگری شهرستان و اتمام هر سه فاز مجتمع دشت آبخوان در دهستان کارواندر و از سویی تامین آب سالم برای جامعه عشایری ست که با حمایت های فرماندار محترم بسته خوبی در بخش آب در حوزه بخش مرکزی به کمیته برنامه ریزی شهرستان ارائه و عمدتا تصویب گردیده و امیدواریم با تحقق به موقع اعتبارات ۹۶ عمده مشکلات آب روستایی در این منطقه مرتفع گردد.

شجاعی افزود: متاسفانه بخشی از مشکلات آب متوجه گروهی از مردم است که با مصرف بی رویه، حفر چاههای غیرمجاز، استفاده از آب لوله کشی برای آبیاری گلخانه و برخی مزارع و اشتراکهای غیرمجاز ضمن تخلف، حقوق سایر اهالی منطقه را تضییع و منافع شخصی و اقتصادی خود را بر منفعت اجتماعی و عمومی ترجیح می‌دهند که قطعا دستگاههای متولی با حساسیت با اینگونه تخلفات برخورد خواهند کرد‌.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: