• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-9914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رییس مرکز بهداشت چابهار:

بلوچستان پاکستان تلاشی برای ارتقای شاخص‌های بهداشتی مردم خود نمی‌کند

رئیس مرکز بهدشت شهرستان چابهار بابیان اینکه بلوچستان پاکستان هیچ تلاشی برای ارتقای شاخص های بهداشتی مردم خود نمی کند از ارتقای شاخص های بهداشتی و کاهش بیماری های واگیر در چهار سال گذشته خبرداد.

دکتر مصطفی احمدی مقدم در گفت وگو با خبرنگار ایسنا در چابهار با اشاره به بهبود شاخص های بهداشتی در این شهرستان اظهار کرد: میزان مرگ و میر مادران در کشور به ازای هر صد هزار نفر 10مورد است که این شاخص در سال 93 در شهر چابهار به ازای هر صد هزار نفر 48مورد بود.

وی بابیان اینکه در چهار سال گذشته بیش از 30میلیارد تومان صرف احداث زیرساخت های بهداشتی در چابهار شده است افزود: میزان مرگ و میر مادران در سال 94به ازای هر صد هزار نفر در چابهار 20مورد بود که این شاخص در سال95 به کمتر از 2مورد به ازای هر صد هزار نفر رسید.

به گفته رئیس مرکز بهداشت چابهار در سال های اخیر ابتلا به تالاسمی 30درصد و ابتلا به مالاریا بیش از 15درصد در شهرستان چابهار کاهش یافته است.

احمدی مقدم با اشاره به تلاش های بسیار برای واکسناسیون و ریشه کنی بیماری های واگیر دارد تاکید کرد: دلیل ریشه کن نشدن بیماری های مالاریا و تالاسمی، رفت و آمد مردم برای دید و بازدید اقوام خود در بلوچستان پاکستان است چراکه بلوچستان هیچ مسولیتی در قبال بهداشت و درمان مردم خود ندارد.

رئیس مرکز بهداشت چابهار خاطرنشان کرد:23 هزار مترمربع پروژه بهداشتی درمانی در چهار سال اخیر کلنگ زنی، افتتاح و در دست اجراست که نقش بسیار مهمی در ارتقاي شاخص هاي بهداشتی درمانی چابهار داشته است .

وي احداث مراکز بهداشت و درمان، کلینیک تخصصی، ساختمان و مرکز ام آر آي، خانه هاي بهداشت، توسعه مرکز آي سی یو، غربالگري سرطان، ساختمان مرکز تسهیلات زایمانی، اورژانس سوانح سوختگی را از جمله طرح هاي بهداشتی درمانی دولت در چهار سال اخیر عنوان کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: