• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-10514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل تامین اجتماعی سیستان وبلوچستان بیان کرد:

بدهی 150 میلیاردی کارگاهای صنفی و دولتی استان به بیمه تامین اجتماعی

مدیرکل تامین اجتماعی سیستان وبلوچستان گفت: 150 میلیارد تومان کارگاهای صنفی و دولتی به سازمان بیمه تامین اجتماعی استان بدهکار هستند

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، غلامحسن خسروی جوان به مناسبت بزرگداشت هفته تامین اجتماعی در جمع خبرنگاران افزود: ماهیانه 27 میلیارد تومان برای پرداخت تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت در سازمان بیمه تامین اجتماعی استان هزینه می شود.

 مدیرکل تامین اجتماعی سیستان وبلوچستان در ادامه اظهار کرد: در حال حاضر 16 هزار و 43 کارگاه بیمه شده در استان وجود دارد.

وی بیان کرد: در سال گذشته تعداد ویزیت پزشکان در بیمارستان های تامین اجتماعی استان یک میلیون و 267 هزارو 49 نفر بوده است.

خسروی گفت: 25 درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی استان هستند.

وی خاطرنشان کرد: برنامه محوری، امانتداری، پاکدستی و کرامت انسانی، تعهد حرفه­ ای و اخلاق گرایی، توانمندی و عدالت محوری و بهبود مستمر از جمله ارزش­های سازمانی این بیمارستان می باشد.

وی در خصوص تعداد مراجعین سرپایی به پزشکان، داروخانه ها و پاراکلینیک در مراکز درمانی ملکی سرپایی استان گفت: در سال گذشته تعداد مراجعین به آزمایشگاه 71 هزارو 950 نفر، تعداد ویزیت پزشکان یک میلیون و 267 هزارو 49 نفر و تعداد نسخ دارویی نیز 993 هزار و 651 عدد بوده است.

مدیرکل تامین اجتماعی سیستان وبلوچستان تصریح کرد: 37 هزارو 951 نفر مستمری بگیر اصلی و 32 هزار و 814 نفر نیز مستمری بگیری تبعی در استان وجود دارد.

خسروی افزود: افزاد بالای 20 سال سابقه پرداخت حق بیمه از حداقل 30 روز دستمزد مستمری برخوردار خواهند بود.

وی اضافه کرد: افراد پایین تر از 20 سال سابقه نیز به نسیت سابقه از میزان مستمری برخوردار خواهند بود.

این مسئول تعداد عمل های جراحی کوچک در سال گذشته را دو هزارو و 127عدد دانست و ادامه داد: تعداد عمل های جراحی متوسط و بزرگ نیز هر کدام به ترتیب 4 هزارو 417 نفر و 981 نفر می باشد.

وی در خصوص میزان زادو ولد نیز بیان کرد: سه هزار و 344 عمل زایمان طبیعی و دو هزار و 668 عمل سزارین در این سازمان انجام شده است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان پیگیری جهت اخذ مجوز احداث و  راه اندازی پروژه های درمانی در شهرستان هایی که فاقد مراکز درمانی ملکی می باشند را یکی از اهداف مدیریت درمان در سال 96 عنوان کرد.

وی ادامه داد: مقیم نمودن پزشکان جراح در بیمارستان زاهدان، احداث 20 واحد مسکونی منازل پزشکان مقیم در زاهدان، اجرای طرح پرونده های الکترونیکی در مراکز درمانی بستری، استقرار سیستم مدیریت کیفیت ISO9001:2015 در بیمارستان هامون و6 مرکز درمانی سرپایی تابعه و احداث 12 واحد مسکونی پزشکان , پارکینگ , دستگاه اکسیژن ساز  و بی خطر ساز نمودن زباله در بیمارستان زابل. اکسیژن ساز،انبار دارویی از دیگر اهداف این مدیریت است.

وی خاطرنشان کرد: اداره کل تامین اجتماعی استان، با تحت پوشش داشتن 6 کانون بازنشستگی کارگری در شهرهای زاهدان، زابل، چابهار، خاش، سراوان و ایرانشهر و یک کانون بازنشستگی کارکنان در مرکز استان به اعضای آن خدمات ارائه می دهد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بیان کرد: با توجه به حذف قانون سرانه دفاتر درمان فرزند چهارم به بعد در سال 95 تعداد 291 هزار و 776 دفترچه درمانی جهت بیمه شدگان اصلی و تبعی در سطح استان صادر شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: