• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-11114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس اداره بهزیستی شهرستان:

بهزیستی خاش به 4هزار و 754 نفر خدمات ارائه می دهد

رئیس اداره بهزیستی شهرستان خاش سیستان و بلوچستان گفت: این اداره در 4 حوزه تخصصی به 4 هزار و 754 فرد مددجو خدمات ارائه می کند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، ادریس تمندانی در حاشیه بازدید فرماندار خاش از مراکز حمایتی بهزیستی به معلولان، معتادان پرخطر و افراد کارتن خواب بیان کرد: خدمات این نهاد در حوزه های اجتماعی، توانبخشی، پیشگیری و جلب مشارکتهای مردمی و با هدف توانمندسازی جامعه هدف، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و خدمات حمایتی به سالمندان، توانبخشی و اجتماعی انجام می شود.

تمندانی افزود: بهزیستی خاش در حوزه امور اجتماعی 582 خانوار بی سرپرست، 58 خانواده بدسرپرست، 289 زن سرپرست خان وارد 1242 کودک از خدمات این نهاد و دو مرکز اورژانس اجتماعی خدمات دهی دارد.

تمندانی تصریح کرد: در این حوزه و با هدف مقابله با آسیب های اجتماعی و توانمندسازی ایتام، کودکان بدسرپرست، کودکان بازمانده از تحصیل، کودکان خیابانی، دختران و زنان پناه جو، زنان سرپرست خانوار و افراد در معرض آسیب مورد حمایت قرار می گیرند.

رئیس اداره بهزیستی خاش ادامه داد: این اداره در حوزه توان بخشی به 2555 معلول (شامل 825 معلول زیر پوشش، 800 معلول دریافت کننده وسائل توان بخشی، 201 معلول شناسایی شده توانبخشی مبتنی بر جامعه) خدمت رسانی می کند و یک مرکز روزانه توانبخشی هم در خاش فعالیت دارد.

تمندانی گفت: در امور توسعه پیشگیری نیز دو هزار معلول از خدمات پیشگیری از معلولیت ها بهره می برند، به 960 نفر نیز در مبحث خدمات پیشگیری و درمان اعتیاد ارائه می شود، 480 نفر در موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی خدمات دریافت می کنند و 210 نیز از خدمات مشاوره استفاده می کنند.

رئیس اداره بهزیستی خاش افزود: 13 مرکز و موسسه غیر دولتی نیز در حوزه جلب مشارکتهای مردمی با این اداره همکاری دارند که تاکنون برای 29 نفر شغل ایجاد شده و در مباحث ساخت مسکن، اشتغال و غیره از این ظرفیت استفاده می کنیم.

وی از خدمات دولت به اقشار نیازمند و محروم جامعه و از جمله افزایش سه برابری میزان مستمری مددجویان زیر پوشش بهزیستی قدردانی کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: