• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-1487-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بخشدار نصرت آباد بیان کرد:

احداث كمپ گردشگري در كوير لوت سيستان و بلوچستان

بخشدار نصرت آباد زاهدان گفت: با تخصيص اعتبار، بزودي احداث كمپ گردشگري در كوير لوت سيستان و بلوچستان آغاز مي شود.

محمود نوری در گفت و گو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: براي رونق گردشگري و جلب توريست به منطقه تاكنون جشن ها و مسابقات ورزشي متعددي در كوير لوت برگزار كرده ايم از جمله برگزاري مسابقات رالي،نقاشي بر روي ريگ و ستاره شناسي اما تبليغات مناسبي براي آن انجام نشده است. در نظر داريم در سال جاري اين برنامه هارا در سطح گسترده تر و با تبليغات بيشتر اجرا كنيم.                                       

بخشدار نصرت اباد افزود: به منظور آشنايي بيشتر مردم با صنعت گردشگري و مزاياي آن با همكاري اداره كل ميراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری دوره هاي اموزشی برای مردم بومي منطقه برگزار مي شود.

وي در ادامه به زيبايي ها و جذابيت هاي بخش نصرت آباد و كوير لوت اشاره كرد و گفت: بخش نصرت اباد بعنوان پایگاه ميراث فرهنگي و طبيعي بيابان لوت معرفي شده است و با وجود كويري و خشك بودن منطقه، روستاهای ورودي كوير داراي اب شرين بوده و مناطق اباد و سرسبزي دارد كه در ان محصولاتی نظیر خربزه و هندوانه کشت می شود.

اين مقام مسؤل در مورد ارائه تسهیلات به گردشگران در اين منطقه گفت: مهمانسراهايي را در نظر گرفته ايم كه تمام امكانات بطور رايگان در اختيار گردشگران قرار مي گيرد و آنان هيچ محدوديت زماني براي اسكان در این مهمانسراها را ندارند.

نوري به آب و هواي مناسب كوير در فصول پاييز و زمستان براي سفرگردشگران به منطقه اشاره كرد و گفت: بعد از ماه شهريور هوای کویر مناسب است و گردشگران مي توانند با خيالي آسوده به اين منطقه سفر كنند. همچنين قرار است  همايشی در خصوص معرفی این اثر جهانی در سطح ملي برگزار شود كه از ٦٠٠ نفر از مديران براي شركت در اين همايش دعوت به عمل خواهد آمد.

وی در همین رابطه افزود: كوير گردشگران زيادي دارد و به علت همجواري با مناطق گردشگري و كويري شهداد و نهبندان تورهاي گردشگري بسياري از خارج كشور به اين منطقه سفر مي كنند.

وی در پايان خاطر نشان کرد: نشست با مديركل  امور روستايي استانداري براي دريافت اعتبارات و كمك به دهياري ها به منظور  تامين اب،احداث كمپ، ساخت جاده ،و تبليغات براي معرفي بيشتر  منطقه از برنامه های در حال اجراي بخشداری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: