• دوشنبه ۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-187-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مردم منطقه بلوچستان به کمک رونق گردشگری می آیند

فعال گردشگری استان سیستان و بلوچستان گفت: به منظور استقبال از گردشگران و ایجاد امکانات برای آنان، مردم بومی بلوچستان با احداث اقامتگاه‌های بوم گردی به رونق گردشگری کمک می کنند.

مسلم بارکزهی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، بیان کرد: تشویق مردم محلی به ویژه روستاییان توانسته ایم مجوز بوم گردی هایی را در روستای تنگ و روستای پزم در شهرستان کنارک روستای درگس در چابهار و کجکوش در ایرانشهر ایجاد کنیم.

وی گفت: استان سيستان و بلوچستان ، بكر ترين و كمتر شناخته شده ترين استان كشور است كه با داشتن پتانسيل های منحصر بفرد و شگفت انگيز مي تواند در حد ملي و جهاني هدف گردشگري قرار گيرد.

فعال گردشگری هدف خود را رفاه گردشگران و اشتغالزایی روستاییان اعلام کرد و در این خصوص افزود: برای رسیدن به هدفم و رونق گردشگری ابتدا به معرفی استان از طریق فضای مجازی پرداختم و با شعار هر شخص معرف شهر خود به فعالیت در این فضا مشغول شدم که توانستم در کوتاه مدت گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به استان جذب کنم.مهمان نوازی بلوچ را به ان ها نشان دهیم و استان را با امینت بالا به گردشگران معرفی کنیم.

وی گفت: دغدغه اصلي گردشگران براي سفر شناخت مناطق گردشگری و راه های دسترسی به ان و وجود اقامتگاه ها و راهنما مسافرین و شناخت غذاهای محلی است که از طریق  مشاوره و راهنمایی بومیان در این زمینه اقداماتی صورت گرفته است.

بارکزهی گفت: از مسئولین تقاضا دارم زیر ساخت ها را در استان فراهم کنند و در رسانه ها و فضای مجازی نسبت به معرفی اماکن گردشگری تلاش کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: