• چهارشنبه ۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-1390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

لاک‌پشت‌های دریایی به سواحل چابهار آمدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از شروع فصل تخم‌گذاری لاک‌پشت‌های دریایی در سواحل جنوبی استان خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، نیره پورملائی افزود: با توجه به شروع برنامه های توسعه ای در سواحل مکران، اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان حداکثر توان خود را جهت حفظ سواحل محل تخم‌گذاری لاک‌پشت‌های دریایی به عنوان یکی از زیستگاه‌های حساس ساحلی به کار می‌برد تا ضمن حفظ نسل این گونه با ارزش در معرض خطر انقراض، شاهد توسعه پایدار در منطقه ساحلی مکران باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: لاک‌پشت‌های سبز دریایی معمولاً از اواسط تابستان تا اواخر پائیز جهت تغذیه و تخم‌گذاری به آب‌های ساحلی استان مراجعه و در سواحل مناسب از قبیل "کچو، لیپار، تنگ و پزم" لانه گزینی می‌کنند.

وی ادامه داد: آنچه سواحل استان سیستان و بلوچستان را در مقایسه با سایر استان ها متمایز می‌کند عدم وجود جزایز در آب‌های ساحلی آن است که این ویژگی، تمهیدات خاصی را در زمان تخم گذاری لاک‌پشت‌های دریایی می‌طلبد زیرا به دلیل باز بودن سواحل، تردد بیشتر در اینگونه سواحل و تهدیدهای دشمنان طبیعی، نیاز به اقدامات حفاظتی و پایش مستمر و خاص است.

پورملائی گفت: البته با وجود محدودیت‌های اعتباری و نیروی انسانی این اداره‌کل ناگزیر به جلب مشارکت‌های مردمی و دوستداران محیط زیست جهت حفظ و بقای نسل این گونه‌های با ارزش دریایی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: