• پنجشنبه ۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-1214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل سازمان بیمه سلامت سیستان و بلوچستان:

عشایر و حاشیه‌نشینان خدمات درمانی با تعرفه دولتی دریافت می‌کنند

مدیرکل سازمان بیمه سلامت سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای مردادماه امسال، کلیه افرادی که دفترچه بیمه سلامت رایگان دریافت کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به بیمارستان‌های دولتی دانشگاهی، از خدمات درمانی سرپایی و بستری با تعرفه دولتی بهره‌مند شوند.

محمد صفدری در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: بر اساس قانون اساسی، سازمان بیمه سلامت موظف شده است تا همه مردم کشور، کسانی که شماره ملی و شناسنامه ایرانی دارند، تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

وی اظهار کرد: در استان سیستان و بلوچستان، ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر بیمه‌شده داریم که از این تعداد، یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر عشایر و روستایی هستند که با کشاورزی و دامداری، مایحتاج زندگی جامعه را تأمین می‌کنند، با این حال توانایی مالی اندکی دارند.

مدیرکل بیمه سلامت استان با بیان اینکه اگر کسی بخواهد دفترچه بیمه مشابه کارمندان دولت دریافت کند باید ماهیانه ۴۰ هزار تومان پرداخت کند، افزود: همچنین در شهرها نیز افرادی هستند که توانایی مالی لازم را ندارند، بنابراین دولت برای این افراد، دفترچه بیمه سلامت همگانی رایگان صادر کرد.

وی بیان کرد: از ابتدای مردادماه امسال، کلیه افرادی که دفترچه بیمه سلامت رایگان دریافت کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به بیمارستان‌های دولتی دانشگاهی، از خدمات درمانی سرپایی (به‌جز دارو) و بستری با تعرفه دولتی بهره‌مند شوند.

صفدری اظهار کرد: بیمارستان‌های دولتی دانشگاهی در شهرستان‌های زاهدان، زابل و ایرانشهر قرار دارند و مراجعه کنندگان می‌توانند تنها با پرداخت ۱۰ درصد هزینه، خدمات درمانی دریافت کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: